Report ze zápasu
26. 10. 2023

​REVIEW | POHÁROVÁ CESTA KONČÍ PROHROU S ÚSTÍM

Hradečtí florbalisté se nedokázali přehoupnout přes 5. kolo Poháru Českého florbalu a opět končí před branami osmifinále, když prohráli výsledkem 4:6 s Florbal Ústí. Domácí hráli s ústeckým celkem dlouho vyrovnanou partii, soupeř ale nadělil Východočechům lekci z produktivity a v dalším kole se tak střetne s Tatranem Střešovice. Hradec se ale za sympatický výkon ani celou cestu pohárem nemusí vůbec stydět a do dalších zápasů 1. ligy mužů si odnáší spoustu pozitivních poznatků.

Hradečtí vstoupili do utkání s třetím celkem prvoligové tabulky s velkou odvahou a většinu první třetiny hráli se svým soupeřem vyrovnanou partii. Ústecká ofenziva se rozpomněla až v čase 14:38, když Jan Sattler střelou orazítkoval tyčku, odražený míček si však nešťastně srazil do vlastní branky Max Kuštan. Do konce první třetiny přidali Ústečtí ještě druhou branku zásluhou Lukáše Täubera a tak se šlo do šaten za stavu 0:2.

Hradec se i po přestávce soustředil na aktivní hru na balónku a přidal také na střelbě, góly ale opět padaly především do hradecké sítě. Štěpán Malý nejprve gólově zužitkoval přihrávku zpoza branky, parádní kombinaci poté vyšperkoval bekhendovou kličkou Jakub Kolstrunk – 0:4. Domácí se po polovině zápasu dostali do oslabení a po velké chybě Mikuláše Ryby na posledním hráči už nadělil Hradci pověstné bůro Vojtěch Semerád.

Na první gól domácího celku si muselo 207 přítomných diváků počkat až do času 36:25, když dostatek prostoru i času dostal na středu Lukáš Gregor. Severočeši si ale ještě před koncem prostřední periody vzali pětibrankové vedení zpátky, když svůj druhý gól v zápase přidal Jakub Kolstrunk, který si odnesl také cenu pro hostujícího hráče utkání.

Domácí i přes špatný výsledek pokračovali v poslední dvacetiminutovce ve střelecké aktivitě, tentokrát už ale střelecké prokletí Východočeši prolomili. Po 44 odehraných minutách se do míčku z půlky opřel Lukáš Gregor, jehož střela se od mantinelu odrazila zpátky před branku, kde se pohyboval pozorný Jan Kourek, který se tak premiérově trefil v hradeckém dresu – 2:6.

Hradec následně dostal možnost přesilové hry a nedisciplinovanost soupeře potrestal. Milan Koubek nádherným krosem našel odskočeného Vítka Hegera, který s velkou dávkou štěstí dostal míček do branky. Šest minut před koncem se povedlo pořádně zdramatizovat zápas Adamu Huškovi, jenž se vytočil z obležení tří hráčů a přesnou ranou k levé tyči snížil náskok Ústí na dvě branky – 4:6.

Domácí ve finální části zápasu odvolali gólmana a snažili se najít skulinku v obraně hostů, tentokrát už ale neúspěšně. Hradec tak stejně jako před rokem končí v Poháru Českého florbalu před branami osmifinále. Další domácí zápas čeká Hradecké v sobotu 4.11. od 20:00, kdy se v rámci 1. ligy mužů střetnou opět s Florbalem Ústí.