Junioři
29. 11. 2020

David Heger: “I přes nesplněný cíl, bude moje hodnocení pozitivní“

Rozhovor s hlavním trenérem juniorů Davidem Hegerem na téma úvodní část sezóny CE soutěže juniorů

Ahoj,
moje první otázka bude směřovat ke kvalifikaci o postup do elitní skupiny celostátní soutěže juniorů, která z našeho pohledu nebyla úspěšná. Jak hodnotíš počínání našeho týmu v trojčlenné skupině, kde nám byli soupeři Tatran Střešovice a Orel Rtyně v Podkrkonoší?

Ahoj,

i přes nesplněný cíl, který byl postup do A skupiny KB ligy juniorů, bude moje hodnocení pozitivní už po kvalifikační skupině. Docházka hráčů na tréninkové jednotky, plnění taktických pokynů a samotné nasazení hráčů bylo z mého pohledu hodné respektu. Kluci opravdu chtěli a věřili. Pokud bych měl hodnotit obě utkání proti Tatranu, kde odhodlání bylo velké, hráči plnili veškeré taktické pokyny a soupeři jsme se vyrovnali ve všech aspektech hry. Pouze náš neklid v zakončení byl alfou a omegou těchto dvou utkání. Nespočet neproměněných vyložených gólových šancí rozhodlo o neúspěchu. Nicméně hráli jsme jako šampióni a mohli jsme odcházet s hlavou vztyčenou. Utkání proti Rtyni byli více méně o nepodcenění soupeře a udržení koncentrace. To se nám v prvním domácím utkání dařilo, až na několik málo momentů jsme si dokráčeli pro vítězství. Druhé utkání na půdě soupeře bylo z naší strany nekoncentrované a odfláknuté. Nicméně utrpěná výhra nám zajistila druhé místo ve skupině a pokračování v kvalifikaci.
Po skupinové fázi na vás vyšlo Kladno, jaké byly první pocity, když jste zjistili, že se o postup utkáte právě s Kanonýry? Probíhala nějaká speciální příprava na soupeře?
Upřímně na nějaké pocity nebyl čas, věděli jsme, kde nás tlačí bota a snažili jsme se na nedostatcích zapracovat tak, abychom byli na obě utkání proti Kladnu připraveni, jak nejlépe to jde. Žádná speciální příprava neprobíhala. Měli jsem sice video záznam, který jsme samozřejmě hráčům ukázali, ale chtěli jsme se v první řadě věnovat naší hře.
Teď už tedy k samotnému dvojzápasu s Kladnem, z venkovního prostředí jste si domů vezli výsledek 4:5, na domácí půdě jste tak museli zvítězit. To se však bohužel nepovedlo a i tentokrát budeme hrát B skupinu CE soutěže juniorů. Jak zpětně hodnotíš oba zápasy, dalo se něco udělat jinak nebo bylo Kladno nad naše síly?
Dvojutkání proti Kladnu se mi hodnotí i s odstupem velice špatně. V obou utkáních jsme se snažili prezentovat aktivním stylem hry. Vysoké napadaní dělalo soupeři problémy. Nicméně jsme se nevyhnuli výpadkům, zejména v druhé půlce první třetiny na Kladně. Ptáš se, zda se dalo udělat něco jinak. A má odpověď zní ano. Po první třetině na Kladně jsme změnili rozestavení a systém. Což s odstupem času beru jako velkou chybu, která hodně ovlivnila ráz utkání. Kladno se dostalo do utkání a odskočilo ve skóre. Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře a přebrali otěže zápasu. Podařilo se nám dotáhnout se ve skóre na jednu branku. Bohužel vyrovnávací gól se nám už nepovedlo vstřelit. Do domácího utkání jsme vstupovali ještě pod větším tlakem a i přes povedenou první polovinu utkání se nám nepovedlo dostatečně odskočit ve skóre. Opět nás zradilo zakončení ve vyložených šancích a nakupilo se i několik individuálních chyb. To všechno rozhodlo o neúspěchu v druhé fázi kvalifikace.
Náplastí pro vás však může být to, že i B skupina, do které jste byli nalosováni, je poměrně kvalitně obsazená. Vnímáte to tak? A s jakými cíli budete vstupovat do další fáze soutěže?
Ano, zklamání lehce otupil los skupiny B, do které jsme byli zařazeni. Přeci jen po zkušenosti z minulé sezóny panovala obava, že v případě stejného složení (podobného) dojde u hráčů k velké ztrátě motivace. Teď však víme, že i přes neúspěch v kvalifikaci nás čeká víc kvalitních utkání v B skupině než minulou sezónu.
Cíle jsou jasné. Odehrát skupinu v co největším nasazení a umístit se ideálně na prvním místě tabulky vzhledem k následnému play-off.
Díky za tvůj čas a věřme, že se za chvíli opět shledáme ve sportovní hale! :-)

Další­ články