Klub
19. 7. 2022

Díky za všechno, Kubo!

ROZHOVOR S LOUČÍCÍM SE TRENÉREM ELITNÍ SLOŽKY - JAKUBEM ČERNÝM! 🎙

Ahoj Kubo,

po 7 letech se loučíš v našem klubu jako hlavní trenér, který prošel všemi elitními kategoriemi od dorostu až po muže a nechal za sebou obrovský kus odvedené práce. Co zapříčinilo tvůj odchod po historickém úspěchu v podobě postupu mužů do Národní ligy?
Ahoj Šimi, v první řadě bych chtěl klubu poděkovat za možnost spolupráce, která se natáhla na krásných 7 let, kterých si nesmírně vážím. Jsem rád za výsledky a úspěchy, kterých se v tomto období podařilo dosáhnout, ale i neúspěchů a pádů, které nás dokázali zocelit a udělat silnějšími. Moje loučení v FbC je z největší části zapříčiněné časovou náročnosti mé nové práce. Jelikož bych nedokázal na 100% plnit veškeré povinnosti vyplývající z pozice hlavního trenéra elitní kategorie, nepřišlo mi správné a férové i nadále u mužstva působit. Kluci mají veliký potenciál a zaslouží si plný servis, který věřím, že jim moji nastupující kolegové zajistí.
Na jaké momenty při tvém působení u nás budeš vzpomínat nejraději a co ti práce v FbC Hradec Králové dala?
Je pro mě težké vypíchnout konkrétní momenty, protože v každé kategorii, ve které jsem měl možnost působit, bylo spousty pozitivních aspektů, dílčích úspěchů i neúspěchů a opravdu každičký moment byl pro mě důležitý. V dorostu se nám podařilo probojovat se na MČR, v juniorech zase sbírat cenné zkušenosti v extraligových zápasech s tuzemskou elitou a v mužích postupně nasbírat zkušenosti, které jsme následně prodali v posledním postupovém ročníku. Ale tohle všechno je jen špička ledovce, za kterou se skrývá spousty poctivé dřiny, práce a chuti se neustále zlepšovat, za což jsem nesmírně vděčný. Práce v FbC mi osobně přinesla možnost poznat nové skvělé lidi, jejich pohledy a zápal pro florbal a také seberealizaci v trenérské činnosti, za což bych chtěl opravdu upřímně znovu poděkovat.
Máš už jasno, kam povedou tvé další kroky nebo si chceš dát úplnou pauzu od florbalu?
Mé nynější kroky povedou, alespoň pro nadcházející sezónu, mimoflorbalovou cestou. Jak jsem již zmínil v první otázce, nastoupil jsem do nové práce na pozici, která je spojena se zdravotnictvím a kromě velkého množství času vyžaduje i zodpovědnost a odborný přístup. Zkrátka chci dělat práci na 100 % a být klientům maximálně nápomocný. Proto bych v této situaci nemohl trenérskou činnost zodpovědně a důkladně vykonávat a to jak v FbC, tak klubu jiném. Dalším faktorem v tomto rozhodnutí je i silná citová vazba na náš klub a nedovedu si i přes předložené nabídky představit jejich realizaci.
Co bys vzkázal svým bývalým svěřencům, kolegům a fanouškům?
Všem bych chtěl popřát hodně štěstí, pevné zdraví, radost z krásného sportu, kterým florbal je, spousty úspěchů, ale i dřiny, potu a občasných zklamání, bez kterých to zkrátka nejde. Věřím, že tým je na začátku další výkonnostní i výsledkové etapy. Fanouškům chci poděkovat, že i v dobách méně příznivých nikdy nepřestávali věřit a podporovat náš klub a tým. Doufám, že budou mít v další sezóně spousty důvodů k radosti a opět vytvářet skvělou atmosféru.
Závěrem Ti chci poděkovat za rozhovor a popřát tobě i všem ostatním jen to nejlepší. Jsem vděčný a rád, že jsem mohl být součástí FbC HK, které budu mít navždy v srdci a třeba někdy v budoucnu nashledanou.
Děkujeme za všechno Kubo a ať se ti daří jak v osobním, tak profesním životě a pevně věříme, že se naše cesty opět brzy střetnou. 😊

Další­ články