A tým
15. 2. 2024

PREVIEW | BOJ O PŘÍMÝ POSTUP DO ČTVRTFINÁLE

Tým hradeckých florbalistů se v sobotu 17. 2. popere o umístění v TOP6, tudíž o přímý postup do čtvrtfinále play-off. V posledním zápase základní části se Hradečtí postaví proti FBC Letka Toman Finance Group, tedy proti týmu, který porazili hned v prvním kole letošního ročníku první ligy.

Hradecký „A“ tým mužů má opět na co navazovat, v posledním zápase totiž porazil domácí Štíry z Českých Budějovic vysoko 10:2. Po vlažné první třetině Hradečtí diktovali tempo a průběh zápasu měli pevně pod kontrolou. Oporou v brankovišti byl pro hradecké hráče gólman Tomáš Jurco, který si tímto zápasem osahal prostředí budějovické haly a v úterý si s Tatranem Střešovice došel pro vítězství v Poháru Českého florbalu, gratulujeme! V zápase proti Štírům se dařilo především dvojici Heger – Koubek, která společně zařídila 4 góly. Nyní se svěřenci Tomáše Pokorného nachází na 6. místě prvoligové tabulky a přímý postup do čtvrtfinále je opravdu blízko, stačí k němu v sobotním utkání zvítězit a hradecký florbal by si zapsal historický úspěch. Milana Koubka (17+21) zisk 4 bodů v posledním utkání vyšvihl na 7. místo kanadského bodování 1. ligy. Kapitán Víťa Heger (15+17) má aktuálně na kontě 32 bodů, nejlepší střelec Lukáš Gregor (24+5) je nyní s 24 střelenými brankami na 5. místě v tabulce střelců 1. ligy.

V sobotu 17. 2. se hradečtí fanoušci můžou těšit na poslední domácí zápas základní části, který může hradecké florbalisty dostat do čtvrtfinále play-off. Do Třebše přijede FBC Letka Toman Finance Group, tedy tým, který přivítal Hradec na své půdě hned v 1. kole. V tomto zápase se z výhry radovali Hradečtí, kteří dotáhli zápas do vítězného konce, a to za stavu 5:4. Aktuálně Letce patří 11. místo a má již jistou účast v play-down. V posledním zápase si florbalisté Letky poradili s Orkou Čelákovice, když zvítězili celkem hladce 7:4. V předchozích zápasech nestačili na tým Kladna a Hattricku, proti Znojmu si připsali vítězství 8:3. Kanadské bodování vede Jan Vojáček (19+8) s celkem 27 body, Vojtěch Blana (9+15) má na kontě 24 bodů.

Statistiky týmů
FbC RESPECT Hradec Králové x FBC Letka Toman Finance Group

Pořadí: 6. x 11.
Bodů: 40 x 26
Bilance: 11-3-1-10 x 7-1-3-14
Úspěšnost přesilových her: 19% x 31%
Úspěšnost oslabení: 64% x 81%

Poslední zápas FBC Letka Toman Finance Group

Poslední zápas FbC RESPECT Hradec Králové

Přijďte v sobotu podpořit hradecké florbalisty v důležitém boji o TOP6! Zápas začíná v 18:00!

TEXTOVÝ ONLINE & LIVESTREAM

Další­ články