A tým
19. 1. 2024

PREVIEW | DO TŘEBŠE PŘIJEDE PRVOLIGOVÝ LÍDR

Čeká nás další domácí zápas, ovšem tentokrát přijede celek ze samotného vrcholu tabulky. Minulý týden bylo v Třebši k vidění vítězství nad trápící se Orkou Čelákovice, v sobotu 20. 1. hradecký tým čeká náročná zkouška, utká se totiž s prvními Bulldogs Brno.

Hradečtí najeli zpět na vítěznou vlnu, když minulý týden celkem hladce přehráli poslední tým soutěže Orku Čelákovice. Tempo zápasu diktovali domácí, Orka hrozila pouze z nebezpečných protiútoků, Hradec si tedy připsal body za vítězství 7:3. Hradečtí si tak udrželi 8. příčku v tabulce a budou dál bojovat o co nejlepší umístění před blížícím se play-off. Momentálně mají na kontě 31 bodů, o pouze jediný bod méně za 7. Chomutovem. V posledním zápase proti Orce se dvěma góly blýskli Tomáš Dlesk (4+2) a Vít Heger (12+14). Kanadské bodování Hradce stále vede Milan Koubek (14+15) s celkem 29 body. Po zranění se do hradecké sestavy vrátil obránce Daniel Škeřík.

V sobotu čeká hradecké hráče těžká výzva v podobě Bulldogs Brno. Hradečtí se v prvním vzájemném zápase postarali o překvapení, když dokázali Bulldoky přehrát v prodloužení a okradli tak brněnský tým o cenné body. Tehdy se Hradec fantasticky dokázal vrátit do zápasu za stavu 2:5. Především třetí třetina patřila gólově Hradeckým, kteří dokázali zápas vyrovnat na 5:5 a s nabídnutou přesilovou hrou vkročili do prodloužení nejlépe, jak mohli. Bulldogs se nyní vyhřívají na prvním místě prvoligové tabulky se ziskem 51 bodů a dokazují, že patří k těm nejlepším v lize. V posledních 9 zápasech zaváhali pouze proti Kanonýrům Kladno, body ztratili také proti Ústí. Brněnský tým je aktuálně nejproduktivnějším týmem ligy, na kontě má 162 vstřelených branek. Hned tři hráči Bulldogs se řadí do první desítky kanadského bodování – Lukáš Mráz (15+18), Lukáš Gregr (14+19) a Adam Zukal (15+17).

Trenér Tomáš Pokorný před zápasem proti Bulldogs Brno:
„Bude to diametrálně odlišný zápas oproti utkání proti Orce, ale věříme. V Brně jsme vyhráli v prodloužení, myslím si, že jejich aktivní hra a florbal nám bude vyhovovat. Půjdeme do toho určitě s odhodláním a chceme doma 3 body nechat.“

Statistiky týmů
FbC RESPECT Hradec Králové x Bulldogs Brno

Pořadí: 8. x 1.
Bodů: 31 x 51
Bilance: 8-3-1-9 x 16-0-3-2
Úspěšnost přesilových her: 15% x 46%
Úspěšnost oslabení: 62% x 53%

Poslední zápas Bulldogs Brno

Poslední zápas FbC RESPECT Hradec Králové

Součástí zápasu bude ocenění stříbrných medailistů z mezinárodního turnaje ve Švédsku – Gothia Innebandy Cup. O druhé přestávce se bude opět soutěžit o skipas do Skiresortu Černá hora, tak přijďte do Třebše, začínáme v 19:00!

TEXTOVÝ ONLINE & LIVESTREAM

Další­ články