A tým
před 3 dny

REVIEW | DRAMATICKOU KONCOVKU ROZSEKL FREESTYLE KOUBKA

Cesta k druhé domácí výhře byla spletitá, emocemi prošpikované utkání ale Hradečtí zvládli a po strhujícím závěru porazili České Budějovice 7:6. Hradec po vyrovnané první třetině zvýšil obrátky, v prostřední části tak přehrál budějovické Štíry a vedl již 5:2. Hosté ale v průběhu pěti minut vyrovnali skóre a tři minuty před koncem svítilo na světelné tabuli skóre 6:6. Rozhodující figurou se stal kanonýr Milan Koubek, který v posledních minutách rozsekl zápas proměněným nájezdem a poslal Hradec do čela 1. ligy mužů.

Skóre zápasu otevřel ve třetí minutě Lukáš Švitorka, pro kterého parádní střela do vinglu znamenala premiérový prvoligový zásah v kariéře. Druhou trefu v rychlém sledu přidal Jan Kourek, který míček ze střední vzdálenosti perfektně umístil pod horní tyčku. Štíři odpověděli v první početní výhodě zápasu, když skrytý projektil Michaela Kudláčka zapadl do sítě Dušana Völgyiiho, jenž při svém debutu v 1. lize mužů poprvé inkasoval – 2:1.

Hradečtí odskočili zpět do dvoubrankového vedení již po osmnácti vteřinách, svůj střelecký účet v ligové sezoně si otevřel snajpr Lukáš Gregor. Atraktivní první třetinu uzavřeli druhou přesilovkovou trefou hosté, když Jiří Koklar rychlým myšlením zaskočil hradecké oslabení – 3:2.

Dynamickou první periodu vystřídala divácky méně atraktivní druhá část, na vině byla především velká dominance Hradeckých na míčku. Zpět na rozdíl dvou branek posunul domácí družstvo hradecký kapitán Vít Heger, který ve 22. minutě profitoval z bravurně nacvičené standardky – 4:2.

Druhá dvacetiminutovka se obešla bez vyloučení a ze hry tak byli více nebezpeční domácí hráči. Svou herní převahu přetavili v pátou branku po chytrém nahození Martina Krejčího, které šikovně tečoval ve formě hrající Jan Kourek – 5:2.

Budějovičtí Štíři se během druhé pauzy pořádně namotivovali a v poslední části předvedli velkou show. Stoprocentní bilanci na přesilovkách potvrdil ve 44. minutě talentovaný Matyáš Kouba, první branku hostů v plném počtu si následně připsal Daniel Drobiš. Jihočeši dokonali velký comeback v čase 48:29, když Roman Sedlák využil nedůrazného bránění domácí defenzivy – 5:5.

Hradecký trenér Tomáš Faltejsek chytře zareagoval na nepříznivý vývoj oddechovým časem a jeho počin byl odměněn šestou brankou Východočechů. Daniel Škeřík překvapivě protáhnul svůj výběh ze standardky a zaskočil hostujícího brankáře přízemní střelou k pravé tyči – 6:5.

Východočeši následně neproměnili početní výhodu a šest minut před koncem sami zamířili na trestnou lavici. To byla voda na mlýn skvěle připraveným Štírům, kteří se nemýlili ani ve čtvrté přesilovce zápasu a Jiří Koklar podruhé vyrovnal skóre utkání – 6:6.

Hradec se nenechal zaskočit dalším zaváháním a dále trápil budějovickou obranu. Ta byla ve velkých problémech při samostatném úniku Lukáše Gregora a situaci musela řešit ostrou sekerou, jež se zasloužila o nařízené trestné střílení. To si vzal na starosti nájezdový specialista Milan Koubek a geniálním zorro trikem zavěsil míček pod horní tyč – 7:6.

Hosté si vzali oddechový čas a ve finálních minutách vyzkoušeli hru v šesti. Hradec hrál navíc posledních 35 sekund v oslabení, domácí hráči ale velkému tlaku odolali a po heroickém výkonu v posledních chvílích oslavili dramatickou výhru 7:6.

Hradec tak v průběžné tabulce 1. ligy mužů okupuje první příčku, zásluhu na tom má především skvělé skóre z prvního utkání. Další střetnutí čeká Východočechy v sobotu od 17:00, v úvodním venkovnímu duelu sezony je čeká Florbal Ústí. To už v sezoně jednou prohrálo s Butchisem a Hradec se pokusí úspěch pražského týmu zopakovat.