Report ze zápasu
20. 11. 2023

REVIEW | DRUHÁ POLOVINA LIGY ODSTARTOVALA PROHROU

Hradeckým florbalistům se start do druhé poloviny nepovedl, na domácí palubovce padli s Chomutovem výsledkem 6:10. Hradečtí v utkání vedli pouze v úvodních minutách, většinu zápasu drželi vedení hosté. Domácí dokázali hned třikrát vyrovnat, Chomutovští ale v posledních minutách odskočili a Hradec již nestačil odpovědět. Po prohře se tak propadnul na jedenácté místo tabulky. Možnost nápravy bude mít již tuto sobotu od 18:00, když v Třebši vyzve Gullivers Brno.

Hradečtí přistoupili k utkání s velkou aktivitou, své florbalové utkání už od prvních minut prokazovali také chomutovští hráči. Byl to ale hradecký celek, který se po sedmi odehraných minutách ujal vedení. Již desátou prvoligovou asistenci si zapsal hradecký kapitán Vít Heger, když sklepnul balónek do druhé vlny, kde se blýsknul Milan Koubek přesnou střelou k pravé tyčce.

Hosté ale zvyšovali tempo a v čase 12:29 přišla vyrovnávací branka. Michal Skuhrovec překvapil domácí rychle rozehranou standardkou a Ondřej Halej se z první nemýlil. Nerozhodné skóre platilo necelou minutu, než chomutovský Petr Linc překlopil vedení na stranu hostů. Nepovedená dvouminutovka vyvrcholila navíc vlastní brankou Adama Huška, který si při pokusu zblokovat přihrávku vzduchem srazil míček do vlastní sítě – 1:3.

Domácím florbalistům nevyšel ani vstup do druhé dvacetiminutovky, když Jakub Holovej při úniku z levé strany přelstil Šimečka střelou na přední tyč. Trenér Pokorný zareagoval na špatně se vyvíjející stav stáhnutím sestavy na dvě formace a po dvou minutách přinesla změna své ovoce.

Milan Sucharda nejprve při přečíslení dvou na jednoho prostřelil gólmana hostů střelou nad nohu, Lukáš Gregor poté uklidil míček do odkryté sítě po skvělé práci druhé formace. Velký návrat Hradce do zápasu dovršil v čase 27:24 Milan Koubek, když si povedenou kličkou udělal prostor na střelu a překvapivě zakončil na přední tyč – 4:4.

Nerozhodný stav vydržel přes čtrnáct hracích minut a skóre se měnilo až na začátku třetí periody. Chomutovský Jan Fator jedovatou střelou z osy hřiště překvapil střídajícího Ondřeje Bártu, který v brance nahradil zraněného Davida Šimečka. Východočeši však měli opět v rukávu odpověď a po nahrávce Milana Suchardy dovršil svůj druhý hattrick v řadě Milan Koubek – 5:5.

Po chvilce se domácí ale opět zapomněli v obraně a zaváhání využil Adam Martin, načež Hradec znovu dokázal odpovědět zásluhou druhé přesné trefy Lukáše Gregora. Hradečtí se po vstřelené brance hnali za výhrou, jejich přehnanou útočnou snahu však z protiútoku ztrestal neobsazený Ondřej Halej – 6:7.

Hosté tak již počtvrté v zápase odskočili do vedení a tentokrát ho už nepustili. Po chytře zahrané rozehrávce navýšil o dvě branky útočník Marek Pleskač, při hře Hradce bez brankáře udeřili ještě Michal Skuhrovec a také Ondřej Halej, který tak zaznamenal hattrick.

Hradec tak po dvou tříbodových ziscích padl a z deváté příčky se propadnul na jedenácté místo tabulky. Možnost nápravy budou mít Hradečtí již tuto sobotu od 18:00, kdy na třebešské palubovce vyzvou Gullivers Brno.