A tým
před 3 dny

REVIEW | DRUHÁ TŘETINA ROZHODLA O VÍTĚZSTVÍ HATTRICKU

Hradečtí florbalisté utrpěli v zápase s Hattrickem Brno druhou porážku v řadě, stejně jako v posledním utkání s Kopřivnicí prohráli výsledkem 5:9. Hradečtí přitom na začátku druhé třetiny vedli o jednu branku, Hattrick ovšem v průběhu deseti minut smetl hosty pěti góly a vytvořil si pohodlný náskok. Východočeši opět slibně dotahovali ve třetí části, Brňané si ale vedení ustrážili a odsunuli Hradec na páté místo tabulky. Hradecký celek bude mít šanci na nápravu již tuto sobotu, od 18:00 přivítá v Třebši Florbal Chomutov.

Hradečtí začali utkání skvěle a již v sedmé minutě otevřeli skóre utkání. Jakub Prášek výborně vyvezl míček z vlastní poloviny a průnikovou přihrávkou vybídl ke skórování Michala Rolína, který si s lehkostí připsal první trefu za hradecký Respect v letošní sezoně. Brzké vedení ovšem svěřencům dlouho nevydrželo, po nepřesné rozehrávce Východočechů vyrovnal skóre René Slezák – 1:1.

Hráčům obou týmů na dalších 18 minut došel střelný prach, stav utkání se tak měnil až ve druhé třetině. Velkou roli v gólové akci sehrála zlomená hůl brněnského hráče, neštěstí na domácí straně využil produktivní Michal Rolín. Tomu sice bekhendová klička nevyšla podle představ, vzdoušnou dorážkou ovšem dopravil hrací předmět do brněnské sítě – 2:1.

Zbytek třetiny ovšem jednoznačně patřil Hattricku, který během deseti minut vstřelil pět branek a vytvořil si pohodlný náskok do třetí třetiny. Geniální brněnskou desetiminutovku odstartoval Jaroslav David, jenž na konci rychlé kombinace usměrnil míček do hradecké svatyně. Přesnou ranou ze standardky následně překlopil skóre David Vodica, po bleskových akcích poté skórovali Tomáš Brom a Vojtěch Malec – 5:2.

Destrukci soupeře ve druhé třetině zakončil muž, který ji svou trefou započal. Odskočený Jaroslav David si počkal na přihrávku na přední tyči a zblízka nedal Bártovi sebemenší šanci. Hradec se ještě před druhou pauzou přiblížil na rozdíl tří branek, rozběhnutý Milan Koubek se neukvapil se zakončením a přidal svůj třetí zásah v ligové sezoně – 6:3.

Cíl hradeckého týmu do třetí periody byl tak zřejmý, svěřenci Tomáše Faltejska chtěli zreplikovat famózní comeback z utkání s Florbalem Ústí. Kličkující Matyáš Velc mohl v přečíslení vybídnout Michala Rolína ke skórování hattricku, situaci ale povedeně vyřešil sám bombou na zadní tyčku. Zlepšený výkon Hradce potvrdil ve 47. minutě ve formě hrající Adam Hušek, jenž se šikovně prosmýkl kolem svého obránce a bekhendem propálil padajícího brankáře domácích – 6:5.

Východočeši se hnali za vyrovnáním a po vynikajícím vstupu do třetiny prohrávali o jedinou branku, rodící se comeback ovšem drtivě utnul brněnský Lukáš Vlach pumelicí pod horní tyčku. Hradecká ofenziva dlouho mačkala domácí obranu, Hattrick ale díky výborném výkonu brankáře ustrážil vedení a přidal trefy do prázdné branky. Jaroslav David v lehké pozici dokonal svůj třígólový večer, výhru Brňanů podtrhl finálním zásahem Matěj Hronek – 9:5.

Hradečtí florbalisté tak podruhé v řadě utrpěli prohru 5:9, tabulkou se Východočeši propadli na páté místo. Zpátky na domácí palubovku se vrací již tuto sobotu, od 18:00 přivítají v Třebši jedenáctý Florbal Chomutov.