A tým
24. 8. 2024

REVIEW | DRUHÝ POHÁROVÝ SKALP PŘIBLÍŽIL OSMIFINÁLE

Hradečtí to na úvod sezony pořádně rozjeli a ve vrcholové části poháru zvítězili podruhé v řadě. Na triumfální výhru proti Chodovu navázali Hradečtí povedeným výkonem proti dalšímu pražskému celku. Butchis se do posledních minut držel v zápase, nakonec však Hradečtí odskočili a vyhráli výsledkem 7:4. Hradec si tak definitivně zajistil místo mezi nejlepšími 32 týmy, o účast v osmifinále se porve ve středu od 18:30 s pražskou Spartou.

Hradečtí doufali v lepší vstup na domácí palubovku. Již po dvou minutách byli vyloučeni za špatné střídání a Butchis okamžitě trestal. Kapitán hostů Tomáš Vondruška našel perfektní kolmicí přes osu hřiště Antonína Šubrta, jenž z první poslal míček do odkryté sítě – 0:1.

Domácí se z úvodní studené sprchy rychle vzpamatovali a v osmé minutě zápasu vyrovnali skóre zápasu. Jakub Wolf se šikovně prokličkoval od mantinelu a chytrou nahrávkou našel na brankovišti Štěpána Hegera, který nekompromisně umístil míček k tyčce – 1:1.

Hradečtí se naplno vrátili do utkání a v rychlém sledu přidali dvě další branky. Nejprve úřadoval mocný golfák Vítka Ryby, následně Milan Koubek hbitě přizvednul střílenou nahrávku navrátilce Matyáše Velce – 3:1.

Hosté ve druhé třetině odmítli složit zbraně a srdnatým výkonem dotáhli hradecké vedení. Po rychlém protiútoku přiblížil Butchis Tomáš Matoulek, v polovině zápasu využil zaváhání v hradecké rozehrávce David Veleba – 3:3.

Hradec vtrhnul do třetí třetiny jako aktivnější družstvo a po rafinované trefě šel podruhé v utkání do vedení. Zasloužila se o to vychytralost Davida Krásy, který vzal slibnou standartku na sebe a překvapivou ránou k tyči zaskočil defenzivu i brankáře hostů – 4:3.

Hradec pokračoval v tlaku a ve 46. minutě zaznamenal pátou trefu v zápase. Matyáš Velc vyhledal chytrou žabičkou Milana Koubka, jenž zkušeně uklidil vzdušný míček do odkryté sítě. Hosté rychle našli odpověď na hradeckou fazonu, po necelé minutě přiblížil Butchis na rozdíl jediné branky David Veleba – 5:4.

Východočeši ve finálních minutách bránili těsné vedení ze všech sil a příležitostně vyráželi do nebezpečných protiútoků. Jedním takovým byl také úprk Martina Krejčího minutu před koncem, když se hradecký rodák opřel do florbalky a bombou k tyči nedal brankáři sebemenší šanci – 6:4.

Butchis zkusil na poslední vteřinky hru bez brankáře, výsledkem byla pouze sedmá branka domácích. Matyáš Velc potřetí v zápase našel na pravé straně osamoceného Milana Koubka, který pohodově uklidil míček do prázdné klece a hattrickem tak podtrhl hradeckou převahu v pohárovém utkání – 7:4.

Výhrou si Hradečtí zajistili druhé místo v pohárové skupině (před Chodovem) a tím pádem také účast v 5. kole Poháru Českého florbalu. Z tohoto kola je dělí pouze jediná výhra od osmifinále, tento milník si ovšem mohou předčasně zajistit už ve středu. O přímý postup mezi nejlepší šestnáctku se porvou v repríze loňského pohárového střetnutí s pražskou Spartou, začíná se od 18:30 ve Sportovní hale Třebeš. Srdečně vás zveme na utkání a doufáme, že v Třebši vytvoříme parádní atmosféru!