A tým
13. 10. 2024

REVIEW | GÓLOVÝ ORCHESTR DIRIGOVAL VELC S GREGOREM

Hradečtí florbalisté po dvou těsných prohrách zabrali a nepříjemný Chomutov rozstříleli 12:6. Za parádní výsledek vděčí svěřenci Tomáše Faltejska především povedené první třetině, ve které si udělali čtyřgólový náskok a vedení do konce zápasu nepustili. Při hradecké kanonádě bodovalo hned dvanáct východočeských hráčů, hattrickem se blýskli Matyáš Velc i Lukáš Gregor. Další utkání čeká Hradec v neděli od 17:30, o cenné body zabojují s Otrokovicemi.

Východočeši zažili podařený vstup do utkání a již počtvrté v sezoně skórovali v utkání jako první. O brzké vedení se zasloužil výstavní pumelicí z půlky hřiště Daniel Škeřík, který zaznamenal již šestou trefu v sezoně a je druhým nejlepším střelcem týmu. Domácí udeřili po minutě podruhé, chirurgicky přesnou ránu k levé tyčce poslal ve formě hrající Jan Kourek – 2:0.

Hradec neubíral na tempu a z početní výhody odskočil na rozdíl tří branek, když překvapivé shození Lukáše Gregora zužitkoval Matyáš Velc. Domácí také bleskově startovali z obrany a ve dvanácté minutě proměnili slibné přečíslení. Adam Hušek po bloku Krejčího utekl obraně a střelou mezi nohy zaznamenal pátou ligovou trefu v sezoně – 4:0.

Druhá třetina nezastihla hradecké hráče v ideálním rozpoložení, hned dvakrát totiž domácí inkasovali v přesilovce. Zbrklá zaváhání v hradecké obraně trestali chomutovští Jakub Holovej a Ondřej Holej. Hradečtí na nepříznivě se vyvíjející situaci rychle odpověděli, po poctivé obranné práci podruhé v utkání udeřil Matyáš Velc – 5:2.

hradecký gólostroj stále jel na plné obrátky a před koncem třetiny domácí tým odskočil zpátky na rozdíl čtyř branek. Lukáš Klouček celou akci rozběhl za vlastní brankou, hravě prokličkoval přes tři hráče a předal míček Lukáši Gregorovi, jenž se bombou pod břevno nemýlil. Genialita hradeckých odchovanců byla k vidění i po přestávce, když z těžkého úhlu vymetl pavučinky v pravém horním rohu branky Vítek Ryba – 7:2.

V následujících minutách střelci našli štěstěnu při zakončeních mezi nohy brankáře. Z protiútoku se tímto způsobem prosadil Martin Krejčí, z trestného střílení obdobně odpověděl Adam Martin. Svůj druhý zásah zápasu si v 50. minutě připsal Lukáš Gregor, po hradecké hrubce snížil chomutovský Jan Fator – 9:4.

Průběh utkání výrazně ovlivnila následná červená karta pro trenéra Chomutova, po které si domácí zahráli čtyři minuty dlouhou přesilovku. Pátou ligovou trefu si z osy hřiště připsal Jan Kourek, svůj první ligový hattrick zkompletoval také Matyáš Velc. Ten je s patnácti kanadskými body druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže, navíc jeho čtyři přesilovkové trefy jsou ligovým maximem – 11:4.

Chomutovští korigovali skóre ještě dvěma zásahy Jana Nachtmanna, druhý třígólový počin večera ještě před finálním hvizdem dokončil Lukáš Gregor. Hradec tak na domácí palubovce vyhrál přesvědčivě 12:6, v tabulce poskočil na čtvrté místo. Příští neděli čeká svěřence Tomáš Faltejska výjezd do Otrokovic, kde se pokusí obrat o body sedmé Pantery.