Report ze zápasu
6. 11. 2023

REVIEW | HATTRICK KOURKA VÝHRU NEPŘINESL

Hradečtí vstupovali do 11. kola prvoligové soutěže v roli outsidera, do východočeské metropole totiž přijelo silné Florbal Ústí. Ústečtí v posledních pěti utkáních nepoznali chuť porážky a další výhrou by potencionálně atakovali čelo 1. ligy. Hradec ale favorita zaskočil a hned třikrát v zápase vedl i díky hattricku Jana Kourka, po bojovném výkonu ale nakonec padl výsledkem 5:6.

Oproti pohárovému střetnutí přijeli Ústečtí se silnější sestavou a očekávali tentokrát méně turbulentní vývoj zápasu. Hradečtí se ale soupeře nezalekli a už v 3. minutě šokoval druhou nejlepší obranu ligy Jan Kourek, který si tak připsal vůbec první prvoligovou branku v kariéře.

Hradečtí pokračovali v aktivitě a několikrát napálili brankovou konstrukci, minutu před první pauzou jim dokonce byla nabídnuta možnost skórovat z trestného střílení. Hosté vystřídali na nájezd gólmana a jejich risk se vyplatil, když střídající Dominik Hrabě vychytal povedený nájezd Adama Huška. Hned po buly navíc Hradečtí přišli o balónek a gólem do šatny ukončil hostující Vojtěch Semerád dění v první třetině.

Severočeši vlétli do prostřední části plní energie a již po 19 sekundách přidal druhou trefu v zápase Vojtěch Semerád. V souboji dvou střelců se ale Jan Kourek nenechal zahanbit a precizní střelou nad nohu brankáře vyrovnal stav utkání. Hradečtí navíc v divokém úvodu prchli do brejku a Jan Kourek pohotovým zakončením bekhendem dovršil svůj vůbec první hattrick v hradeckém dresu – 3:2!

Po infarktovém startu druhé periody se hra na několik minut zklidnila, další tah si ale připravil hostující celek. Kapitán ústeckého mužstva Jakub Kolstrunk profitoval z rychlé týmové kombinace a přízemní ranou vyrovnal na 3:3. Hned nato mohli Severočeši navýšit z přesilové hry, po ztrátě na mantinelu ale bylo vše jinak. Vít Heger po vynikající defenzivní práci vyvezl míček a shozením našel volného Vítka Rybu, který se střelou z první nemýlil.

Povedené hradecké oslabení vyvrcholilo druhým nařízeným nájezdem v zápase pro Hradec, ani Milan Koubek si ale se střídajícím brankářem Ústí neporadil. Všech 107 přítomných diváků poté zažilo déjà-vu, když 6 sekund po následném vhazování zakončil rychlý brejk hostů Martin Horn a potřetí v zápase dotáhnul hradecké vedení.

Úvod třetí části patřil také hostujícímu družstvu, které v čase 41:50 poslal do vedení 5:4 Jan Sattler, jenž se prosadil po chytře zahrané standardce z rohu. Hradečtí se v 43. minutě ocitli v druhém oslabení v zápase a i napodruhé byli hosté nekompromisní. Trpělivě zahranou kombinaci přehráli Ústečtí na pravý mantinel, kde se tvrdou ranou k bližší tyči blýskl Martin Horn, díky kterému byli svěřenci Davida Stummera vůbec poprvé v zápase ve vedení o dvě branky.

To ovšem trvalo pouhých 35 vteřin, než po výborné individuální práci Adama Huška zavěsil míček pod břevno Lukáš Gregor. Hradec měl na dohnání jednogólového manka přes čtvrt hodiny hry, ani početní výhoda, ani hra v šesti ale kýženou vyrovnávací branku nepřinesla. Hradec tak po dvou výhrách v prodloužení na body nedosáhl, s favorizovaným Ústím po boji padl 5:6.

Hosté se tak třemi body vyhoupli do čela prvoligové tabulky, zatímco Východočeši zůstávají na předposledním místě druhé nejvyšší soutěže. Hradečtí již v neděli 12. 11. vyzvou v západních Čechách tabulkového souseda, když se od 17:00 utkají s FbC Plzeň. Na další domácí duel se mohou fanoušci těšit o státním svátku, když v pátek 17. 11. přijedou do Třebše Štíři České Budějovice.