Report ze zápasu
29. 1. 2024

REVIEW | HRADEC NA ÚSTÍ OPĚT NESTAČIL

Třetí střetnutí s Florbalem Ústí, třetí porážka Hradce. Taková je bilance hradeckých florbalistů při zápasech se severočeským týmem, který je i potřetí v sezoně přemohl a zvítězil výsledkem 12:6. Východočeši se přitom dlouho v zápase drželi, Ústečtí odskočili až na začátku třetí třetiny rychlou smrští pěti bleskových gólů. Šanci na nápravu budou mít Hradečtí již tuto sobotu od 18:00, když se v Třebši utkají s jedenáctou FbC Plzní.

Na prostředí v neutrální hale v Teplicích se rychleji adaptovali domácí a již ve třetí minutě zápasu otevřel skóre utkání ústecký Jan Vondruška parádní individuální akcí. V čase 14:05 navíc zvýšil vedení Ústí dobře postavený Vojtěch Semerád, téměř okamžitě ale odpověděl milimetrovou střelou do pravého vinglu Vítek Ryba – 2:1. Ústecký Vojtěch Semerád však ještě před první sirénou navrátil domácím dvougólové vedení a tak se šlo do šaten za stavu 3:1.

Na úvodní branku druhé třetiny čekalo 102 přítomných diváků až do 34. minuty a na svědomí ji mělo hostující mužstvo. Třetí hradecká formace nádhernou kombinací vyšachovala celou domácí obranu a Martin Krejčí před odkrytou brankou nezaváhal – 3:2.

Stejná formace měla prsty i ve vyrovnávací brance, tentokrát jí k tomu pomohlo velké množství důrazu a štěstí. Odraženou střelu Krejčího totiž ústecký gólman ani na několik pokusů nezkrotil a důrazný Jan Kourek zblízka uklidil míček do prázdné branky – 3:3. Ústečtí ale podtrhli i druhou třetinu brankou do šatny, když Vojtěch Esterka stál ve správný moment na správném místě a usměrnil skákající balónek hradecké sítě – 4:3.

Ústecký tým nabral během přestávky pořádnou porci motivace a neskutečným způsobem vtrhl do třetí periody. Rozběhnutý Marek Kadlec nedal po patnácti vteřinách hry chytajícímu Šimečkovi žádnou šanci a odšpuntoval tak ústeckou kanonádu v poslední dvacetiminutovce. Ta byla ale ještě přibržděna rychlým hradeckým protiútokem, při kterém Marcel Lehký nekompromisně zavěsil míček pod horní tyčku – 5:4.

Pak už ale převzali taktovku v utkání domácí a pěti góly v osmi minutách zdemolovali obranu Hradce. Na ofenzivním představení ústeckého týmu se podílel dvěma dalšími brankami také Vojtěch Semerád, který se celkově trefil v zápase hned čtyřikrát. Gólostroj domácích se zastavil až při desáté vstřelené brance a na světelné tabuli svítilo skóre 10:4.

Hradec se ještě pokusil vrátit zpátky do zápasu a chytrou přihrávku Lukáše Gregore zužitkoval v 51. minutě Marcel Lehký, načež oba aktéři si role prohodili a tentokrát perfektně vypálil pod horní tyčku Lukáš Gregor – 10:6. Hradečtí zkusili v posledních minutách stáhnout ztrátu při hře bez brankáře, po chybách na míčku však dvakrát inkasovali, což završilo skóre zápasu na konečných 12:6.

Hradečtí tak po prohře zůstávají na osmém místě prvoligové tabulky, Ústí se naopak po čtyřbodovém víkendu vyhouplo zpět na druhou příčku. Další zápas čeká Východočechy již v sobotu od 18:00, když na třebešské palubovce vyzvou FbC Plzeň.