A tým
9. 9. 2024

REVIEW | HRADEC NA ÚVOD SESTŘELIL ORKU DESETI GÓLY

Hradečtí vstoupili do nového ročníku 1. ligy mužů nejlepším možným způsobem, když v úvodním zápase soutěže rozstříleli Orku Stará Boleslav výsledkem 10:2. Orka se v první třetině držela na dostřel, poté ale Hradec potvrdil svou herní dominanci a zaslouženě si došel pro vysokou výhru. Další domácí utkání čeká Hradec v neděli, od 17:30 se utkají s Českými Budějovicemi.

Východočeši na nic nečekali a otevřeli skóre již ve čtvrté minutě utkání, když tečovaná střela Tomáše Dleska zapadla přesně k levé tyči staroboleslavské brány – 1:0. Již od prvních minut bylo utkání pořádně vyostřené, pouze v první třetině rozdali sudí dvanáct trestných minut.

Ve speciálních formacích se ovšem oba týmy trápily a tak se měnil stav pouze v plném počtu. Vedení Východočechů nejprve navýšil pohlednou individuální akcí Adam Hušek, jeho počin před první přestávkou dokázal napodobit šikovný útočník Orky Matěj Čech – 2:1.

Hradečtí utvrdili v druhé třetině svou dominanci a pomohla jim k tomu především hra ve speciálních formacích. Hradec ve 30. minutě duelu poprvé proměnil svou přesilovku zásluhou Matyáše Velce, jehož tečovaná rána proskákala až do sítě hostů. Stejný hráč měl prsty v gólové situaci také o minutu později, když v oslabení utekl obraně a nesobecky přihrál do prázdné branky Milanu Suchardovi – 4:1.

Domácí přidávali na tempu a do konce třetiny přidali další dvě trefy. Ve formě hrající Adam Hušek prokličkoval mezi třemi hráči a předal míček Janu Kourkovi, který uštědřil hostům pověstného bůra. Druhý přesilovkový zásah si Východočeši připsali 35 vteřin před druhou pauzou, výborného přehledu Matyáše Velce využil přesnou střelou Milan Koubek – 6:1.

Řádění domácích v početní výhodě pokračovalo i po přestávce. Na sedmé trefě Hradce kolaborovali dva nejproduktivnější muži utkání, po chytrém pasu Matyáše Velce uklízel Adam Hušek do prázdné. Hradec nemilosrdně trestal chyby hostů v rozehrávce, z toho také pramenila třetí prvoligová trefa Jakuba Wolfa v kariéře – 8:1.

Orka dokázala snížit propastnou ztrátu gólem z hole Matyáše Bláhy, konec utkání ale opět patřil domácímu družstvu. Exkluzivní pas Lukáš Gregora usměrnil do sítě tři minuty před koncem Tomáš Dlesk, nadělenou desítku podtrhl v poslední minutě vymetenou pavučinou Martin Krejčí – 10:2.

Hradec tak vysokou výhrou skvěle naskočil do sezony a díky skóre jim v prozatimní tabulce 1. ligy mužů patří rovnou první příčka. V dalším zápase přivítají do Hradce Štíři z Českých Budějovic, kteří v úvodním kole prohráli s Plzní 6:11. Přijďte podpořit hradecké florbalisty již příští neděli, na třebešské palubovce začínáme od 17:30.