Report ze zápasu
12. 2. 2024

REVIEW | HRADEC NADĚLIL DESÍTKU A VYHLÍŽÍ ČTVRTFINÁLE

Deset gólů, přesvědčivý výkon a vyhlídky přímého postupu do čtvrtfinále. Tak by se dal shrnout výjezd hradeckých florbalistů do Českých Budějovic, kde nadělili místním Štírům desítku a došli si pro pohodlnou výhru 10:2. Tříbodový zisk tak vystřelil hradecký celek na šesté místo tabulky, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Historický úspěch může Hradec stvrdit již tuto sobotu od 18:00 v Třebši, když se v rámci posledního kola základní části utká s FBC Letkou.

Hradec začal utkání aktivně a gólové šance se snažil vytvořit především postupným dobýváním budějovické obrany. Přestože byla první část od obou celků střelecky aktivní, míček se do sítě dostal pouze v jediném případě. Na svědomí to měl v čase 16:26 hradecký kanonýr Lukáš Gregor, jenž s přispěním teče protlačil míček do levé šibenice a prosadil se tak již v pátém utkání v řadě – 0:1.

Hradečtí vstupovali do druhé periody po faulu Dleska v oslabení, ihned po skončení trestu ale navýšili své vedení. Tomáš Jurco parádním zákrokem zkrotil míček pod kontrolu a ukázkovým výhozem vyslal do úniku Adama Huška, jenž jednoruč bekhendem procedil hrací předmět pod tělem budějovického brankáře – 0:2. Dvougólové vedení Hradci ale nevydrželo ani tři hrací minuty, než budějovický Jiří Koklar zakončil bleskový brejk a v čase 24:13 snížil na 1:2.

Hradec následně ustál tlak domácích za pomoci skvěle chytajího Jurca a po polovině zápasu započala hradecká ofenziva svou velkolepou kanonádu. A kdo jiný by měl nastartovat hradecký gólostroj než samotný kapitán Vít Heger, jenž po odskočení na střed nekompromisně napálil míček k levé tyči – 1:3. Hradecký kapitán tak potvrdil vynikající střeleckou formu, naposledy totiž vyšel gólově naprázdno před více než dvěma měsíci. Stejný hráč navíc dopravil míček do sítě podruhé v zápase i po dalším nešťastném zákroku domácích a hostující družstvo tak vstupovalo do třetí třetiny s pohodlným vedením 4:1.

Východočeši drželi v úvodních minutách třetí dvacetiminutovky balónek a trpělivou hrou si došli pro pátou trefu v utkání. Lukáš Gregor si chytře našel prostor na střelu a s ledovým klidem nadělil Štírům pověstného bůra. Jednalo se již o Gregorův 24. ligový zásah sezony, jenž ho vynesl do pozice pátého nejlepšího střelce 1. ligy mužů. Ve stejné minutě se navíc Hradečtí prosadili ještě jednou, když Adam Hušek nedal střelou nad nohu budějovickému gólmanovi sebemenší šanci – 1:6.

Výtečný start Hradce do třetiny potvrdil ve 44. minutě trefou v oslabení Milan Koubek, jenž tak si tak upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče hradeckého týmu. Otřesení Štíři si po nepovedeném vstupu vzali oddechový čas a herně se vrátili zpátky do zápasu, na skóre ale zlepšený výkon vliv neměl. Naopak to byli opět Hradečtí, kteří v čase 53:03 rozvlnili síť za budějovickým brankářem. Martin Krejčí těžil z dobré defenzivní práce Matěje Hejzlara a bekhendovou kličkou prodloužil svou gólovou sérii na čtyři zápasy.

Téměř okamžitě po vhazování snížil náskok Hradce budějovický ostrostřelec Dominik Vlček, při následné přesilovce Štírů ale opět excelovalo hradecké oslabení. Vít Heger při rychlém brejku shodil míček na volného Milana Koubka, jenž se trefil v oslabení již potřetí v sezoně a v tomto ohledu nemá v 1. lize konkurenci. Východočeši se v posledních minutách hnali za desátou brankou v utkání a v čase 57:47 se jí také dočkali. Pozorný Vojtěch Nosek si ideálně sběhl na dorážku zblokované střely a z minimální vzdálenosti otevřel svůj střelecký účet v probíhající sezoně – 2:10.

Hradečtí si již vysoké vedení pohlídali a dokráčeli si pro zaslouženou výhru 10:2. Štíři tak zakončí základní část na desátém místě, Hradec zase díky zaváhání Chomutova poskočil na šestou příčku. O přímém postupu do čtvrtfinále se tak dramaticky rozhodne v posledním kole, které Hradečtí sehrají již tuto sobotu od 18:00 v Třebši proti FBC Letce. Přijďte podpořit hradecký tým v posledním zápase základní části, který může zajistit hradeckým florbalistům historický úspěch v rámci postupu mezi nejlepší osmičku prvoligové soutěže.