Report ze zápasu
18. 11. 2023

REVIEW | HRADEC SE VYŘÁDIL NA ŠTÍRECH Z ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Hradečtí florbalisté hrají v posledních zápasech ve velké formě a v tomto případě to odnesli i Štíři z Českých Budějovic. Hradečtí od začátku kontrolovali hru a soupeře k velkým šancím nepouštěli, ve třetí třetině nakonec definitivně zlomili zápas na svou stranu a zvítězili 9:3. Další duel je čeká již v neděli od 17:00, když v Třebši přivítají DDQ Florbal Chomutov.

Hradec od prvních minut zápasu diktoval tempo, první velkou příležitost měli ale na florbalkách hosté. Budějovický Prokop už bez starostí zakončoval do odkryté branky, flexibilní Ondřej Bárta ale vytáhl jeho pokus parádním vykopnutím nohy do vzduchu. V 9. minutě už ale míček poprvé do sítě zapadnul, když se v oslabení prosadil ve formě hrající Milan Koubek. Ve stejné početní výhodě Štírů ale ještě odpověděl Micheal Kudláček a stav byl opět vyrovnaný.

První lajna domácích v čase 12:30 opět prokázala svou kvalitu, když přihrávka Milana Suchardy do prázdné branky byla sražena budějovickým obráncem do vlastní sítě. Právě Milan Sucharda se postaral i o třetí branku Východočechů, když po střele Vítka Ryby využil velkého důrazu na brankovišti a zvýšil na 3:1. Před první přestávkou ale ještě snížil hradecké vedení po bleskovém protiútoku Jiří Koklar a na světelné tabuli tak po dvaceti minutách svítilo skóre 3:2.

Hradečtí vyslali v druhé periodě stejný počet střel jako v úvodní dvacetiminutovce, tentokrát se ujala pouze jediná. A nebyla z hole nikoho jiného než kanonýra Milana Suchardy, jenž zblízka nekompromisně zavěsil míček pod horní tyč a dokončil své hattrickové představení.

Start třetí části vyšel domácím dokonale, když se po povedené individuální akci trefil bombou nad rameno brankáře Adam Hušek. Ten mohl v 50. minutě přidat i druhou branku v zápase, při nařízeném nájezdu si ale lépe počínal střídající brankář hostů. Budějovický strážce branky byl už ale bezmocný při samostatném úniku Milana Koubka, který překvapil gólmana přízemní střelou nad nohu.

Dvě minuty na to vstřelil svůj čtvrtý gól v sezoně Vítek Ryba, dlouhé střelecké mlčení Štírů poté prolomil i Vojtěch Prokop. Druhý hattrick v zápase zkompletoval v 57. minutě po poctivé defenzivní práci Suchardy také Milan Koubek. Role nahrávače a střelce si oba aktéři vyměnili v poslední minutě duelu, když čtvrtou trefu v zápase přidal Milan Sucharda. A jelikož Ondřej Bárta vychytal 7 vteřin před koncem samostatný nájezd, připsali si Východočeši další tříbodový zisk do tabulky.

Další duel čeká hradecké florbalisty již v neděli, když v Třebši přivítají DDQ Florbal Chomutov. Podaří se Hradci vyhrát pošesté z osmi zápasů? Přijďte se přesvědčit do Sportovní haly Třebeš od 17:00.