Report ze zápasu
30. 10. 2023

REVIEW | HRADEC SKOLIL FAVORITA 6:5 V PRODLOUŽENÍ

Těžká zkouška čekala hradecké florbalisty na výjezdovém utkání v Brně, kde vyzvali favorizované Bulldogs Brno. Brňané za posledních šest zápasů neokusili chuť porážky a na domácí palubovce byli navíc stoprocentní. Hradečtí v divokém zápase sice již prohrávali 2:5, po heroickém výkonu ale poslali duel do prodloužení, kde velký comeback dokonal brankou na 5:6 Vítek Ryba. Hradec tak získal další dva body do tabulky a v sobotu od 20:00 se v Třebši pokusí překvapit také Florbal Ústí.

Hradečtí rozehráli utkání proti vysoko napadajícímu soupeři odvážně a dlouho s aktivními Buldoky drželi tempo. V polovině zápasu už ale domácí otevřeli skóre, když Adam Vágner při protiútoku dorazil odražený míček a přidal tak již devátou trefu v sezoně.

Odpověď hostů přišla před koncem první třetiny po rychlém výhozu gólmana Šimečka, který vyslal do přečíslení Lukáše Gregora, jenž situaci vyřešil milimetrově přesnou střelou na přední tyčku – 1:1.

Aktivní hra hostů produkovala spoustu nebezpečných šancí a rychlých přečíslení. Jedno takové přečíslení nastalo i v čase 22:44, když učebnicové řešení situace tří proti jednomu předvedlo hradecké trio Sucharda-Koubek-Vít Heger, když právě poslední jmenovaný uklidil míček s přehledem do odkryté sítě.

Další rychlé přehrání presu se ale povedlo i Buldokům a domácí Lukáš Gregr při pokusu o přihrávku strefil vracejícího Noska, od kterého míček obloukem zaplul do branky Šimečka. Tento gól na 2:2 odstartoval šílenou pětiminutovku, při které padlo hned pět branek a která výrazně ovlivnila další průběh utkání.

Domácí dostali výhodu přesilové hry a po půl minutě tuto výhodu také využili, když se ostrou ranou ze standardky trefil Lukáš Mráz a poslal Buldoky poprvé v zápase do vedení. Domácí pokračovali ve vysokém tempu a v rychlém sledu odskočili hned do tříbrankového vedení.

Nejprve se před brankou prosadil Petr Vaverčák, o chvilku později naopak našel na středu Filipa Mazáče, který zvýšil již na 5:2. Hradečtí se brzy vrátili zpátky do zápasu po zaváhání Brňanů na ose hřiště, které po skvělé přihrávce Vítka Hegera nekompromisně potrestal Milan Koubek.

Východočeši v třetí periodě převzali taktovku zápasu a důslednou hrou drželi naději na vítězství. Hradečtí přetavili herní převahu ve vstřelenou branku v čase 46:43, když Milan Sucharda zakončil další parádní souhru první formace a přiblížil Hradec na rozdíl jediné branky.

Divoký zápas neztrácel na tempu a v 53. minutě finálně přišlo hradecké vyrovnání. Milan Sucharda využil přetažené přihrávky domácích a v samostatném úniku si chytře poradil přízemní střelou. Utkání vyeskalovalo v poslední minutě zápasu, když nejprve David Šimeček zázračně vychytal únik dvou hráčů na brankáře, načež byli Buldoci v posledních vteřinách vyloučeni za hru rukou.

Hradec tak vstoupil do prodloužení v přesilovce čtyř proti třem a od začátku držel míček na florbalkách. Trpělivost se hostům vyplatila maximálně, když po 36 sekundách našel Koubek bleskovým krosem Vítka Rybu na brankovišti, jenž dokonal heroický comeback Hradce z 5:2 na 5:6.

Hradečtí tak podruhé v řadě berou dva body do tabulky a pokud by se jim v příštím utkání povedlo bodovat naplno, mohou klidně atakovat 8. příčku soutěže. Čeká je ale další těžký soupeř ze špičky tabulky, konkrétně druhé Florbal Ústí. Podaří se oplatit Severočechům pohárové vyřazení? Přijďte se přesvědčit tuto sobotu od 20:00 do Třebše.