Report ze zápasu
18. 2. 2024

REVIEW | HRADEC SLAVÍ POSTUP DO ČTVRTFINÁLE!

Když hradečtí florbalisté vstoupili do 1. ligy mužů jedinou výhrou v úvodních šesti zápasech, málokdo v Hradci přemýšlel nad přímým postupem do čtvrtfinále. Přesto hradecký tým na historický milník dosáhl a ve své první sezoně v 1. lize postoupí mezi nejlepší osmičku. V posledním utkání základní části Hradečtí smetli Letku výsledkem 11:4 a zajistili si postup z pátého místo tabulky. Na soupeře si Východočeši musí ještě počkat, nejdříve se totiž musí odehrát osmifinálové bitvy.

Oslabená Letka přijela do východočeské metropole pouze s deseti hráči a Hradec si šel již od prvních minut pro vítězství. Hradečtí otevřeli skóre již v páté minutě, když si Milan Koubek při nařízeném nájezdu vykoupal brankáře a poslal domácí do vedení. Po necelé minutě navíc Hradečtí přidali druhý zářez, když Tomáš Dlesk umístil tvrdou ránu přesně k pravé tyči – 0:2. Povedenou první třetinu podtrhnul v čase 16:08 Mikuláš Ryba, který uklidil exkluzivní přihrávku Marcela Lehkého do prázdné branky a poslal Hradec do první pauzy s vedením 3:0.

Domácí naskočili do prostřední části hladoví po gólech a ve 25. minutě přidal druhou trefu v utkání Milan Koubek. Své štěstí následně vyzkoušel také Lukáš Gregor, jenž si nabral míček na půlce a za pomoci skvělé clony Tomáše Dleska prostřelil bezmocného brankáře Letky – 5:0.

Hradecký gólostroj teprve nabíral na obrátkách a v následujících minutách spustil nelítostnou kanonádu. Po další milimetrové přihrávce Milana Suchardy završil svůj hattrick rozstřílený Milan Koubek, jenž dokončil základní část s 20 vstřelenými góly a 23 asistencemi. Marcel Lehký dal následně zapomenout na střeleckou smůlu z minulého utkání, když si navedl balónek na osu hřiště a nekompromisně zavěsil míček pod horní tyč – 7:0. Stejný hráč v čase 34:32 narýsoval geniální přihrávku k pravé tyči, kde se podruhé v zápase prosadil Lukáš Gregor – 8:0.

Demolice Letky pokračovala i v posledních minutách druhé třetiny. Obratný Milan Sucharda se elegantně zbavil obránce na pravém mantinelu a chytrou střelou přidal dvacátý kanadský bod v sezoně. Druhé třígólové představení v zápase dovršil sedm sekund před druhou trefou Lukáš Gregor, který těžil z dobré defenzivní práce Vojty Noska a vymetl pavučinky v levém horním rohu branky – 10:0.

Hradečtí tak vůbec poprvé od druhého kola ligy neměli v kolonce skóre zápornou hodnotu, to jim ovšem vydrželo pouhých 66 hracích vteřin. Východočeši totiž přirozeně polevili v koncentraci a Letka konečně našla recept na skvěle chytajícího Davida Šimečka, který si odnesl cenu pro hráče utkání. V čase 40:59 se prosadil nejlepší střelec Letky Jan Vojáček, o několik vteřin na něj navázal Martin Döhner – 10:2.

Východočeši dotlačili míček do branky také pojedenácté v zápase a opět v tom měl prsty vrchní kanonýr Hradce. Lukáš Gregor tentokrát skóroval tváří v tvář brankáři a s 28 vstřelenými brankami se dotáhnul na pozici čtvrtého nejlepšího střelce 1. ligy. Letka dokázala ještě korigovat skóre trefami Ondřeje Čecha a Martina Döhnera, Hradec však bez větších potíží dokráčel k páté domácí výhře v řadě.

Výhrou 11:4 se tak Hradec vyhoupl na páté místo a v první sezoně v 1. lize mužů si zahraje čtvrtfinále. Možnost výběru soupeře mají pouze první tři celky, o soupeři se tak rozhodne až po odehrání osmifinálových soubojů.