A tým
30. 9. 2024

REVIEW | HRADECKOU NEPORAZITELNOST UKONČIL NOVÁČEK SOUTĚŽE

Hradečtí florbalisté poprvé v sezoně poznali chuť porážky, svěřenci Tomáše Faltejska nestačili na domácí palubovce na nováčka soutěže z Kopřivnice. Hradec trpěl v prvních dvou třetinách na nedostatečnou disciplínu, i přesto šel do třetí periody pouze s jednogólovou ztrátou. Domácí chtěli napodobit senzační obrat z posledního utkání, tentokrát si ovšem soupeř vedení uhlídal a uštědřil Východočechům porážku 5:9.

Již od prvních minut zápasu bylo zřejmé, že se oba týmy pohybují na podobné úrovni a duel bude velmi vyrovnaný. Jako první udeřili hosté z Kopřivnice, po kvalitním odskoku otevřel skóre Vojtěch Zátopek. Vikingové plánovali navýšit skóre z následné přesilovky, domácí ale v početní nevýhodě zaskočili soupeře pohlednou trefou Daniela Škeříka – 1:1.

Kopřivnice po inkasované brance nesložila zbraně a vteřinu po konci přesilové hry si vzala vedení zpátky. Ambiciózní Lukáš Michna natáhnul ke střele od půlky a skrytou pumelicí překvapil nepřipraveného Šimečka. Hradečtí těžili z rychlých protiútoků a po chvilce vyrovnali skóre utkání. Adam Hušek vzdušnou přihrávkou vyhledal Vojtěcha Rusina, který si po poctivé práci v brankovišti připsal jak první branku v 1. lize mužů, tak v dresu hradeckého Respectu – 2:2.

Další minuty zápasu jednoznačně patřily hradeckému ostrostřelci Matyáši Velcovi. Ten před koncem první třetiny využil perfektního krosu Milana Koubka, na začátku prostřední části se ovšem nechal vyloučit za nesportovní chování a po dalším faulu Východočechů hráli domácí ve třech hráčích. Toho Vikingové naplno využili, když se po pěkných kombinacích prosadili Jakub Kostelník a Robert Socha – 3:4.

Hradečtí se rychle oklepali ze špatného úvodu a potřetí v zápase dorovnali skóre utkání. Vojtěch Rusin si vyměnil míček s Danielem Škeříkem, jenž ze střední vzdálenosti propálil vše, co mu stálo v cestě. Vyrovnaný stav vydržel přesně 75 vteřin, než se do míčku podruhé opřel kopřivnický kanonýr Jakub Kostelník a Vikingové byli zpátky ve vedení – 4:5.

Východočeši se o druhé pauze snažili nabrat inspiraci z povedeného comebacku v posledním zápase s Ústím, třetí perioda ale gólově patřila především Vikingům. Dvě branky jako přes kopírák si připsal šikovný Jan Toman, hradecký trenér Tomáš Faltejsek tak byl nucen pět minut před koncem zareagovat oddechovým časem – 4:7.

Hradečtí následně odvolali gólmana a snažili se najít recept na pevnou defenzivu Vikingů. Kopřivničtí ale velkému tlaku odolali a do prázdné branky se trefil Ondřej Holaň a Jiří Toman. Domácí v posledních minutách ještě korigovali skóre, když se exkluzivní tečí podruhé prosadil Vojtěch Rusin. Na nic většího se ale Východočeši nezmohli, ligovou neporazitelnost ztratili porážkou 5:9.

Hradec byl společně s Torpedem Havířov posledním neporaženým týmem v lize, oba celky o svou pozitivní bilanci ve čtvrtém kole přišly. Hradecký klub se díky výbornému skóre nadále drží na špici tabulky, hned další tři týmy ale mají shodně devět bodů. Další zápas čeká Východočechy v neděli od 18:00, svěřenci Tomáše Faltejska budou bojovat o body na palubovce Hattricku Brno.