A tým
7. 1. 2024

REVIEW | NOVÝ ROK ODSTARTOVAL PORÁŽKOU

Hradeckým florbalistům se vstup do nového roku nepovedl podle představ a po prohře 11:6 s domácím Kladnem přišli o sérii čtyř vítězství v řadě. Východočeši pod taktovkou Petra Drahoňovského a Jiřího Typla dlouho usilovali o bodový zisk, v třetí třetině však Kladno zhatilo hradecké naděje pěti vstřelenými brankami. Šanci na nápravu budou mít Hradečtí již příští neděli, když od 17:00 vyzvou na domácí palubovce Orku Čelákovice.

Hradečtí vkročili do nového roku výborně a již v deváté minutě se ujali vedení, když chirurgicky přesným projektilem vymetl Vítek Ryba pavučinky v pravém horním rohu branky. O dvě minuty později navíc přidali hosté druhou trefu, když prudkou přihrávku Martina Krejčího usměrnil do odkryté sítě Filip Nerad – 0:2.

Následně byl ale vyloučen Vítek Ryba za hru na zemi a Kladno zužitkovalo početní výhodu hned ze standardky. Druhý nejlepší střelec ligy a kladenský kapitán Matyáš Bachmaier se opřel do míčku a nekompromisně vsítil svou 26. branku v sezoně. Východočeši ale brzy našli odpověď a dvoubrankové vedení si vzali zpátky. Milan Koubek pohledně našel skulinku v obraně Kanonýrů a Vít Heger střelou z první přidal již svůj desátý ligový zářez – 1:3.

Středočeši navíc v 15. minutě zahráli v brankovišti a hosté mohli zvýšit z nájezdu, Jan Kourek ale na brankáře domácích nevyzrál. Naposledy míček v první třetině zapadl do sítě po zakončení Adama Kuchynky, jenž před úvodní přestávkou přiblížil Kanonýry na rozdíl jediné branky – 2:3.

Ještě gólovější druhou část odstartoval v čase 24:22 Vítek Ryba, když při přečíslení dvou na jednoho přizvedl míček z těžké pozice bekhendem a potřetí v zápase daroval Hradci dvoubrankové vedení. Neproměněné trestné střílení si následně vyzkoušeli také Kladenští, šest sekund poté už ale snížení přišlo z hole Ľuboše Šefčíka. Po hradecké ztrátě v rozehrávce navíc Kanonýři poprvé v utkání vyrovnali, když se bombou ze středu blýsknul Dominik Janda – 4:4.

Domácí pokračovali v aktivitě a v 33. minutě obrátili skóre zápasu. Vojtěch Pfaur protáhl svůj výběh od mantinelu a chytrou střelou na přední tyčku propálil chytajícího Tomáše Jurca. Východočechům ale byla po minutě hry nabídnuta přesilová hra a popáté v sezoně také skončila vstřelenou brankou. Hradecký kapitán Vít Heger bekhendovou nahrávkou vybídnul ke skórování Vítka Rybu, jenž pumelicí pod břevno zkompletoval svůj první hattrick v mužském florbale – 5:5.

Po 32 sekundách hry si navíc Hradečtí vzali vedení zpět na svou stranu, když Jan Kourek při bleskovém přečíslení elegantně propasoval míček pod padajícího brankáře. Toto vedení ale hostům vydrželo celých 13 vteřin, než Martin Fojtík zpracoval gólovou nahrávku Matyáše Bachmaiera a uklidil míček za bezmocného Jurca – 6:6.

Východočeši ve třetí třetině sice stále hráli aktivní florbal, gólově ale byla poslední perioda plně v režii Kanonýrů. Ti podruhé v duelu uzmuli vedení po dorážce Martina Fojtíka, jenž se rychle zorientoval v brankovišti a zavěsil ze vzduchu míček do sítě. Do dvougólového trháku se Středočeši dostali v čase 50:03 po sólovém představení Vojtěcha Nováka, který se prohnal kolem hradecké obrany a šikovně zavěsil míček bekhendem pod horní tyč.

Hradečtí se hnali za vyrovnáním, Kladno ale za pomoci gólové konstrukce a skvěle chytajího Jakuba Janouška náporu hostujícího celku odolalo. Hradec se navíc nechal vyloučit a domácí i podruhé v zápase z početní výhody udeřili. Dominik Janda byl dostatečně důrazný na brankovišti a zblízka zametl míček k pravé tyčce – 9:6. Hradec zkusil v posledních minutách hru bez brankáře, po ztrátách ale dvakrát kapituloval a na vstřelenou branku se už nezmohl.

Středočeši si tak po výhře 11:6 udrželi třetí příčku, zatímco Hradci stále patří osmé místo prvoligové tabulky. Další utkání čeká hradecké florbalisty na domácí palubovce, když v neděli 14. 1. od 17:00 přivítají v Třebši předposlední Orku Čelákovice.