Report ze zápasu
15. 1. 2024

REVIEW | PRVNÍ BODY V NOVÉM ROCE

Hradečtí florbalisté poprvé v novém roce zvítězili a po domácí výhře 7:3 nad Orkou Čelákovice si připsali důležité tři body do tabulky. Hradečtí již od prvních minut prokazovali, že jsou aktuálně lepším týmem a bez větších potíží si došli pro poklidnou výhru. Další utkání čeká Hradec již tuto sobotu, když se v dalším domácím duelu střetnou s lídry soutěže z Bulldogs Brno.

Hradec si po úvodní prohře roku chtěl spravit chuť a již v jedenácté minutě otevřel skóre zápasu Štěpán Heger, který šikovně propašoval míček pod nohu čelákovického gólmana. Podruhé míček zapadl do branky až po změně stran a prsty v tom měl tentokrát vrchní kanonýr Hradce, Lukáš Gregor. Ten si po dobré defenzivní spolupráci počkal na přihrávku na ose hřiště a z lehké pozice se nemýlil – 2:0.

Po minutě a půl navíc potvrdil dobrý vstup do prostřední části Filip Nerad, jenž výborně přečetl hru a z druhé vlny nekompromisně napálil míček k přední tyči. Po zbytek třetiny se hrál velmi divoký florbal s mnoha souboji a šancemi, ze hry nahoru dolů vytěžili vstřelenou branku ale opět pouze domácí. Hradecký kapitán Vít Heger na sebe vzal zodpovědnost a při nařízeném trestném střílení povedenou forhendovou kličkou rozjásal domácí příznivce – 4:0.

Ve formě hrající Vít Heger navíc třináct sekund po zahájení třetí části přidal již svou dvanáctou ligovou trefu a uštědřil Čelákovicím pověstného „bůra“. Po necelých 45 minutách hry se hosté přeci jen prosadili, když při oslabení Hradce propadli hned tři domácí forvardi a čelákovický Jakub Čáp potvrdil, proč je aktuálně nejlepším střelcem Orky – 5:1.

Domácí však na inkasovanou branku bleskově odpověděli a náskok Hradce byl opět pětigólový. Druhá hradecká formace úspěšným presingem znemožnila rozehrávku Orky a Tomáš Dlesk zblízka zavěsil hrací předmět pod horní tyč – 6:1.

Čelákovice však nesložily zbraně a v čase 51:17 snížil druhou brankou večera Jakub Čáp. Hosté se mohli vzápětí přiblížit i na rozdíl tří branek, jelikož rozhodčí nařídili trestné střílení pro Čelákovice. Na tom nic nezměnil ani protest trenéra Tomáše Pokorného, jenž si za své komentáře vysloužil osobní trest.

Čelákovický Daniel Richtr ale svým zorro trikem pouze orazítkoval tyčku a tak znovu udeřili domácí. Tomáš Dlesk se po tvrdém obranném zákroku Vojtěcha Noska vydal na útočný výlet a precizní střelou k pravé tyči se stal třetím dvougólovým střelcem večera. Hosté v 58. minutě ještě využili druhou početní výhodu po zakončení Ondřeje Špalka, na víc už se ale Středočeši nezmohli. Po výhře 7:3 tak všechny body zůstávají v hradecké metropoli.

Hradečtí si tak udrželi osmou příčku prvoligové soutěže a zůstávají na dosah vytouženému šestému místu, zatímco trápící se Orka je stále na samotném chvostu tabulky. Další zápas hradecký celek čeká již tuto sobotu od 19:00, když do Třebše přijede lídr soutěže, Bulldogs Brno.