Report ze zápasu
3. 3. 2024

REVIEW | PRVNÍ ČTVRTFINÁLOVÝ BOD MÍŘÍ DO OTROKOVIC

Velmi blízko byli hradečtí florbalisté své historicky první výhry ve vyřazovací části 1. ligy mužů, nakonec se z úvodní výhry čtvrtfinálové série radují otrokovičtí Panteři. Ti vedli po povedené druhé třetině již o tři branky, Hradečtí ale v posledních pěti minutách spustili velký comeback a 50 sekund před koncem dorovnali skóre zápasu na 3:3. Motivovaní svěřenci Tomáše Pokorného se hnali za vítězstvím, 21 vteřin před finálním hvizdem ale obdrželi rozhodující trefu na 3:4. O odvetu se pokusí již tuto neděli od 16:00 na otrokovické palubovce.

Hradečtí vstoupili do utkání opatrně a stejně jako Otrokovičtí cítili tíhu okamžiku. Výsledkem byla poklidnější první třetina bez zbytečných risků, ve které oba týmy vystřelily mezi tři tyče dohromady sedmkrát.

Konzervativnější přístup pokračoval i na začátku druhé třetiny, po chybě Východočechů v rozehrávce se už ale skóre měnilo. Bekhendové shození Vojtěcha Noska vystihl nejlepší otrokovický kanonýr Ladislav Gál a z bezprostřední vzdálenosti nekompromisně zavěsil míček pod horní tyčku – 1:0.

Inkasovaná branka odstartovala nepovedenou šestiminutovku hradeckého týmu, jež dost možná stála Východočechy první čtvrtfinálový zápas. Po necelých dvou minutách totiž Lukáš Kubíček šikovně vyvezl míček z vlastního rohu a geniálně naservíroval před prázdnou branku Jiřímu Kokešovi, jenž se v ideální pozici nemýlil – 2:0.

Na začátku 31. minuty byla Hradeckým nabídnuta možnost odpovědět z přesilové hry, sebevědomé Otrokovice ale udeřily také v oslabení. Lukáš Kubíček další exkluzivní přihrávkou našel odskočeného Vlastimila Červenku, který střelou z první překonal bezmocného Davida Šimečka v hradecké svatyni – 3:0.

Zaskočený Hradec navíc hned z následného útoku mohl inkasovat počtvrté, Martin Ležatka ale v samostatném úniku rozezvučil pouze tyčku. Hradečtí si ve zbytku třetiny dokázali vytvořit kvalitní střelecké příležitosti, v koncovce se ale hosté trápili a za čtyřicet hracích minut prověřili Adama Kohúta pouze v sedmi případech.

Hradečtí výrazně zlepšili herní projev ve třetí třetině a také díky celoplošnému napadání ovládali míček po většinu finální dvacetiminutovky. Dlouho ale hostující ofenziva nemohla najít recept na pevnou otrokovickou obranu v čele s brankářem Adamem Kohútem, jež v zápase ubránila hned pět početních výhod.

Střelecké trápení hradeckého útoku nakonec vysvobodila až pohledná souhra bratrů Hegerových z 56. minuty. Rozběhnutý Štěpán Heger si počkal na dokonalou příležitost na shození míčku na osu hřiště, kam si ukázkově odskočil Vít Heger, který překvapivě procpal balónek k přední tyči a stal se historicky prvním střelcem Hradce ve vyřazovací části 1. ligy mužů – 3:1.

Východočeši si vzali v klíčovém momentu oddechový čas a necelé tři minuty před koncem se odhodlali k risku v podobě hry bez brankáře. Ten se hradeckému týmu vyplatil téměř okamžitě, když se hradecký kapitán Vít Heger opřel do odraženého míčku a vymetl pavučinky v levém horním rohu branky – 3:2.

Namotivovaný Hradec pokračoval ve hře v šesti hráčích a pečlivě čekal na ideální příležitost k vyrovnání. Při velkém hradeckém tlaku ukázal v čase 59:10 skvělý přehled Milan Koubek, který narýsoval perfektní kolmici na Adama Huška, jenž bleskovou přízemní střelou infarktově vyrovnal skóre utkání – 3:3.

Otrokovičtí ovšem následně zvítězili na buly a okamžitě zamířili směrem do útočné třetiny. Hradečtí v jednom okamžiku získali dočasně balónek a rázem zapomněli na zadní vrátka, což Panteři nemilosrdně potrestali. Po šťastném odrazu se k míčku dostal otrokovický kapitán Ladislav Gál, jenž chytře posunul balónek na lépe postaveného Lukáše Kubíčka. Domácí hráč utkání se s ničím nepáral a bleskurychlou ranou k přední tyči přisoudil Otrokovicím první výhru čtvrtfinálové série.

Hradečtí se pokusí o odvetu již v tuto neděli od 16:00 v Otrokovicích, třetí a případně čtvrtý zápas se odehraje již následující víkend na hradecké palubovce. Pokud by žádný tým do té doby nezaznamenal tři vítězství, série se vrátí zpátky do otrokovického Štěrkoviště.