Report ze zápasu
21. 1. 2024

REVIEW | SENZAČNÍ SKALP LIGOVÉHO LÍDRA

Hradečtí florbalisté nepřestávají překvapovat a cennou výhrou 7:6 nad Bulldogs Brno pokračují svojí jízdu prvoligovou soutěží. V utkání s ligovým lídrem sice Hradec hned dvakrát prohrával o dvě branky, v třetí třetině však parádně otočil a podruhé v sezoně porazil silné Buldoky. Po dalším tříbodovém zisku tak Východočeši poskočili již na sedmé místo tabulky. Další utkání čeká Hradec již příští neděli, když se na severu Čech utkají s třetím Ústím nad Labem.

Hradec začal utkání aktivně a již ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání Milan Koubek po skvělé nahrávce Štěpána Hegera. Vedení ale vydrželo domácím necelou minutu, Buldoci totiž potrestali zaváhání v obraně a pozorný Adam Zukal srovnal stav zápasu. Hosté začali postupem času využívat smrtících protiútoků a po trefách Filipa Sedmery a Petra Vaverčáka se vyhoupli do vedení 1:3.

Hradečtí však měli drtivý závěr první třetiny a během tří minut si vzali vedení zpátky. Lukáš Gregor nejprve nabral míček ze standardky a parádně zavěsil pod horní tyčku, Marcel Lehký následně gólově oslavil svůj návrat do hradeckého dresu, když nekompromisně zakončil přesilovku Východočechů. Deset vteřin před první sirénou ještě stihli domácí obrátit stav zápasu na 4:3, když Jan Kourek těžil z dobré práce třetí lajny a zblízka překonal brněnského brankáře.

V druhé třetině oba týmy pokračovaly v pohledné předvedené hře, což pouze stupňovalo skvělou atmosféru v hale, kterou vytvářely oba početné fanouškovské tábory. V druhé dvacetiminutovce se ale prosadil pouze jediný hráč, a to nejlepší střelec Buldoků – Lukáš Mráz.

Ten dostal hrací předmět do branky v 32. minutě po důrazné dorážce na hranici brankoviště, podruhé v utkání se navíc prosadil v čase 39:17 přesilovkovou bombou do pravého horního rohu branky – 4:5. To ještě mohla hradecká obrana děkovat za výkon skvěle chytajícího Davida Šimečka, který mimo jiné zastavil také ambiciózní nájezd Petra Vaverčáka.

Strhující duel nabíral v poslední třetině na obrátkách, byli to ale opět hosté, kteří chytrou střelou Petra Koláčného odskočili do dvoubrankového vedení. Domácí však neztráceli naději a při početní výhodě odstartovali epický obrat. Marcel Lehký si zpracoval dlouhý nához Šimečka a vypálil mimo tři tyče, odražený míček si ale ideálně našel Daniel Škeřík a z minimální vzdálenosti se bekhendem nemýlil – 5:6.

Nabuzení hradečtí florbalisté se rázem hnali za vyrovnáním a v čase 50:41 také dotáhli vedení Buldoků. Matěj Hejzlar potvrdil, že může být pro hradecký tým velkou posilou, když narýsoval exkluzivní kolmici hostující obranou na Martina Krejčího, jenž prudkou střelou z první rozvlnil brněnskou síť – 6:6.

Východočeši navíc po 44 sekundách hry udeřili již posedmé v zápase. Odskočený Milan Sucharda využil nahrávky zpoza branky a překvapivou ranou na přední tyč dokonal povedený hradecký comeback – 7:6. Další zásah už Hradečtí nepřipustili a zkušeně si tak proti ligovému lídrovi uhlídali jednogólové vedení.

Hradecký tým se tak stal jediným celkem, který v letošní sezoně porazil Buldoky v obou střetnutích a výrazně se tak přiblížil k šesté příčce prvoligové tabulky. Náročný soupeř je ale čeká i v následujícím venkovním duelu, když se potřetí v sezoně pokusí vyzrát na Florbal Ústí.