Report ze zápasu
26. 11. 2023

REVIEW | ŠÍLENOU PŘESTŘELKU OVLÁDLI GULLIVEŘI

Když v 22. minutě zápasu zvyšoval hostující Tomáš Foret na 0:5, málokdo by očekával, že se ze střetnutí Hradce a brněnských Gulliverů stane infarktová přestřelka do posledních vteřin. Právě to se však událo a Hradeckým utekl tříbodový zisk pouhou sekundu před koncem. Po bojovném výkonu tak z předposlední domácí hry roku odchází Hradečtí s jedním bodem za prohru 9:10 v prodloužení.

Hradečtí nevstoupili do zápasu vůbec dobře a již v čase 03:44 poslal aktivní hosty do vedení Ondřej Valeš po bleskovém přečíslení. Gulliveři navíc brzy přidali druhou branku z hole Štěpána Kouřila a Hradec se nadále trápil. Brněnští do konce třetiny navýšili na rozdíl čtyř branek zásluhou Mikuláše Svobody a Jakuba Matuly a Hradec tak musel po zbytek zápasu dohánět velkou ztrátu.

Hradeckým florbalistům ale nevyšel ani vstup do druhé dvacetiminutovky a Tomáš Foret po forhendovém blafáku nadělil domácím pověstného bůra – 0:5. Hradečtí dokázali najít odpověď již po 22 sekundách a odstartovali tak velkou stíhací jízdu. Nejprve Lukáš Gregor uplatnil velký důraz na brankovišti, premiérovou branku v 1. lize mužů vsítil po rychle sehrané standardce také Jakub Wolf – 2:5.

Po dvou asistencích se následně prosadil také navrátilec Matyáš Velc, který tak úspěšně odstartoval své měsíční hostování pod Bílou věží. Kaňku na zlepšeném výkonu domácích udělal inkasovaný gól tři minuty před druhou pauzou, když se podruhé v zápase trefil Mikuláš Svoboda – 3:6.

Východočeši však evidentně našli v kabině novou motivaci a v třetí třetině rozpoutali gólové hody. Po třetí asistenci Matyáše Velce v utkání vyzrál na gólmana hostů Adam Hušek, úspěšnější byl hradecký útočník také při bekhendovém zakončení na přední tyčku, které dostalo Hradec na rozdíl jediné branky – 5:6.

Gulliveři se pokusili zareagovat oddechovým časem, rozjetý hradecký gólostroj byl ale v třetí části k nezastavení. Tomáš Dlesk po chytrém odskočení v 50. minutě zavěsil míček pod horní tyč a vůbec poprvé v zápase poslal domácí do vedení důrazný Martin Krejčí – 7:6.

Duel si pro přítomné diváky přichystal další zvrat v čase 51:50, když Jakub Matula vydoloval míček z ležícího Šimečka a uklidil hrací předmět do odkryté sítě. Po ztrátě domácích při rozehrávce navíc Brněnští rychle dostali míček do nebezpečného prostoru, odkud se nemýlil Tomáš Foret a přehoupl vedení zpět na stranu hostů – 7:8.

Východočeši odpověděli již po necelých dvou minutách, když Martin Krejčí parádní střelou tahem srovnal skóre zápasu. V čase 58:56 rozburácel třebešskou halu Matyáš Velc po gólové standardce a nahrávce Milana Koubka z nebezpečné pozice a vše napovídalo tomu, že si Hradečtí dojdou pro tři body – 9:8.

Gulliveři zkusili v posledních sekundách hru v šesti a tři vteřiny před koncem dostali po zákroku Tomáše Dleska šanci zahrozit z další nebezpečné standardky. První střela sice zamířila do hradecké zdi, po dvou neúspěšných úderech ale Adam Bouška procedil balónek skrz hradbu hradeckých těl a vteřinu před koncem infarktově poslal zápas do prodloužení – 9:9.

V něm se míček dlouho střídal na florbalkách obou týmů, v čase 63:05 už ale přišla devatenáctá a rozhodující branka zápasu. Adam Bouška našel na mantinelu Václava Černocha, který využil chytrého střídání hostů a bekhendem procpal míček pod vyjetým Šimečkem.

Bod navíc tak po šíleném zápase vydolovali Gulliveři a posunuli se na šesté místo tabulky, zatímco Východočechům stále patří jedenáctá příčka. Již tento pátek vyrážejí Hradečtí do Otrokovic, v neděli 3.12. je pak čeká poslední domácí mač sezony, když od 17:00 vyzvou Start98.