Report ze zápasu
4. 3. 2024

REVIEW | ŠÍLENÝ START STÁL HRADEC DRUHÉ ČTVRTFINÁLE

Zatímco první čtvrtfinálový zápas čekal na úvodní branku přes 25 hracích minut, druhé klání bylo za stejný čas pravděpodobně rozhodnuto. Hradec totiž vstoupil do druhého utkání otřesně a inkasoval hned z prvních čtyř střel na branku, po zbytek zápasu už se ze špatného startu neoklepal. Panteři byli na domácí palubovce při chuti a zaslouženě zvítězili výsledkem 10:2. Hradec tedy musí odvracet hned tři mečboly, první domácí mise ho čeká již tuto sobotu od 17:00.

Hradečtí odstartovali zápas nejhorším možným způsobem a již po 29 sekundách inkasovali z hole otrokovického kapitána Ladislava Gála. Stejný hráč navíc po další hradecké ztrátě utíkal ze strany sám na branku a druhou střelou utkání propašoval míček pod Ondřejem Bártou. Hradecké trable pokračovaly a rozjetí Panteři ukázali také nebezpečí jejich třetí formace, když se na středu uvolnil Jan Hrtús a chytře propálil gólmana na přední tyčku – 3:0.

Opařeným hradeckým hráčům se lepila smůla na paty, což jenom potvrdilo nešťastné podklouznutí Tomáš Dleska, po kterém domácí kanonýr Ladislav Gál dokonal své třígólové představení a hosté za necelých šest minut prohrávali o čtyři branky. Východočeši na čtvrtý obdržený gól ze čtvrté střely na branku reagovali výměnou brankářů, když Ondřeje Bártu nahradil v brankovišti David Šimeček.

Změna v brankovišti přinesla po zbytek třetiny gólové ticho, Hradečtí dokonce mohli snížit z nařízeného trestného střílení. To si vzal na starost hradecký kapitán Vít Heger, který chtěl potvrdit střeleckou formu z minulého utkání, po bekhendové kličce ale nevtěsnal míček mezi nohy brankáře Adama Kohúta.

Hra se do začátku druhé třetiny výrazně přitvrdila a Hradec začal jistěji kontrolovat balónek, vstřelené branky ale hostům stále scházely. Problém s produktivitou naopak neměl otrokovický ostrostřelec Ladislav Gál, jenž byl v čase 23:12 trestuhodně nehlídaný a počtvrté v zápase rozvlnil síť hradecké svatyně – 5:0.

Panterům ale nadělené bůro nestačilo a hned po vhazování se vydali za šestým zásahem. Hradečtí forvardi špatně doplnili otevřenou obranu a na Josefa Šťourače čekala před prázdnou brankou velmi lehká práce. Hostující celek se přece jen prosadil v čase 27:11, když bratři Hegerovi navázali na sourozeneckou souhru z minulého zápasu a tentokrát přesně pálil Štěpán Heger – 6:1.

Hradecké družstvo bylo po zbytek druhé třetiny mírně lepším celkem, skvěle chytající gólman domácích ale deptal hradecké střelce. Otrokovičtí si tak na začátku třetí dvacetiminutovky vzali šestigólové vedení zpátky, když si volný Martin Ležatka položil brankáře a zametl balónek do odkryté klece. Smolný den Hradeckých pouze podtrhla vlastní branka Mikuláše Ryby, jenž si nešťastně srazil vzdušný míček do hradecké sítě – 8:1.

Východočeši ještě dokázali zkorigovat skóre po ztečované střele Lukáše Gregora, na konci zápasu však dvakrát inkasovali při hře bez brankáře a z otrokovického Štěrkoviště tak odjížděli s prohrou 2:10. První mečbol tak budou Hradečtí odvracet v sobotu 9. 3. od 17:00 v třebešské sportovní hale, v případě čtvrtého zápasu se bude v Hradci hrát ve stejný čas o den později.