A tým
29. 8. 2024

REVIEW | SPARTA PŘEHRÁLA HRADEC ROZDÍLEM TŘÍDY

Druhý skalp florbalového velkoklubu nepřišel. Hradečtí florbalisté prohráli v souboji o přímý postup do osmifinále poháru s pražskou Spartou výsledkem 1:9. Účastník čtvrtfinále loňské Superligy od začátku v zápase dominoval a pohodlně si došel pro přesvědčivou výhru. Hradec i tak slaví parádní umístění ve skupině, z druhého místa postupuje do 5. kola poháru. Odtud je dělí už pouze jediná výhra od postupu do osmifinále.

Sparťané od prvních minut dominovali na míčku a postupnou hrou se tlačili do zakončení. Sparta měla několik slibných příležitostí, nulu u skóre Hradce držel především vynikající David Šimeček. I ten byl ale bezmocný v desáté minutě utkání, když zblokovaná střela Jana Krejčy zapadla přesně k pravé tyči – 0:1.

Hosté rázem nabyli sebevědomí a začali se pouštět i do odvážnějších akcí. Po jedné takové musel za záchrannou brzdu zatáhnout Daniel Škeřík, jenž svým riskantním zákrokem způsobil nájezd. Ten si vzal na starosti mazák Jiří Curney, jenž přelstil Šimečka bekhendovým blafákem a navýšil vedení favorita – 0:2.

Sparta pokračovala ve své krasojízdě a Hradec v obranné fázi nestačil. Před první sirénou se trefil Jan Peška, po přestávce na něj navázal exkluzivní střelou o břevno kapitán hostů Martin Pražan. Netrvalo dlouho a Sparťané udeřili popáté, ve 29. minutě propálil Šimečka také Radek Drba – 0:5.

Domácí florbalisté si v průběhu prvních dvou třetin tvořili šance, v koncovce je ale buď neposlechl míček, nebo je vychytal skvělý Martin Beneš. V gólových hodech si tak nadále libovali pouze hosté, a to i přes změnu gólmana v hradeckém brankovišti. Šestý zásah Sparty přidal po pěkné kombinaci Mikuláš Krbec, podruhé v utkání uspěl z trestného střílení také Jiří Curney – 0:7.

Východočechy vysvobodil ze střelecké impotence až Adam Hušek. Ten si ve 38. minutě šikovně odskočil na hbitou přihrávku Štěpána Hegera zpoza branky a umístil míček mimo dosah brankáře Sparty – 1:7.

Hradecké florbalisty už ale dále střelecká štěstěna neprovázela. Ve třetí třetině se naopak ještě dvakrát trefili hosté, svůj druhý zásah v duelu si připsal Jan Krejča a dvacet sekund před koncem také Jan Peška – 1:9.

Hradec tak postoupil z druhého místa své skupiny do 5. kola poháru, odkud je dělí jediný krůček od osmifinále. Na svého soupeře si ještě musí počkat, dost možná to bude jeden z dvojice Florbal Ústí a Florbal Náchod. V případě postupu by Hradec čekal nováček Superligy, Kanonýři Kladno.