Report ze zápasu
5. 12. 2023

REVIEW | ÚSPĚŠNÝ ZÁVĚR ROKU NA DOMÁCÍ PŮDĚ

Hradečtí florbalisté zvládli poslední domácí představení roku na výbornou a po výhře 8:5 se vyšvihli na deváté místo prvoligové tabulky. Hostující Start tahal celé utkání za kratší konec, poslední tým tabulky ale dlouho zůstával na dostřel. Hradeckým se podařilo definitivně odskočit na začátku třetí třetiny a výrazné vedení už nepustili. Hradec se tak s domácí palubovkou pro rok 2023 rozloučil vítězně, do Vánoc se pokusí urvat body ještě ve dvou zbývajících venkovních zápasech.

Domácí vstoupili na domácí palubovku naposledy v roce ve velkém stylu a od začátku diktovali tempo utkání. V 10. minutě dovršil útočné snažení Východočechů první brankou zápasu Matyáš Velc a po samostatném úniku poslal domácí do vedení – 1:0.

Hradec se ale následně nechal podruhé v duelu vyloučit a tentokrát zaváhání Start využil. Matěj Netrefa na levém mantinelu potvrdil pozici nejlepšího střelce Startu jedovatou střelou k tyčce a rázem bylo vyrovnáno – 1:1.

Hradečtí se před koncem třetiny znovu dostali do oslabení, tentokrát ale početní nevýhodu využili ku prospěchu a tři vteřiny před koncem třetiny dostal míček do brány za pomocí teče hradecký kapitán Vít Heger – 2:1.

Východočeši se v druhé části neuspokojili s jednogólovým vedením a po brejku v čase 24:37 navýšili na 3:1. Martin Krejčí shodil míček do druhé vlny na Prokopa Hanzlíka a ten si přízemní střelou z první zapsal premiérovou trefu v mužském A-týmu.

Domácí si ale opět zkomplikovali zápas dalším vyloučením. Přesilovou hru sice Hradečtí ustáli, po velkém tlaku už ale nedokázali zblokovat milimetrový projektil Vojtěcha Petráně, který dostal Start na rozdíl jediné trefy – 3:2.

Toto skóre ale platilo pouze necelé čtyři minuty a stav se měnil opět při nerovném počtu hráčů na hřišti. Vít Heger v oslabení zblokoval ostrou střelu hostů a následně vyslal do úniku Matyáše Velce, který si poradil bekhendovou kličkou a přidal druhý zásah v utkání.

Skóre se počtvrté v prostřední třetině měnilo v 38. minutě a rychlého protiútoku tentokrát využili hosté. Trpělivý Vojtěch Bagin si počkal na ideální možnost přihrát a Adam Kulík se před odkrytou sítí nemýlil – 4:3.

Jediná branka tak dělila oba týmy na začátku třetí periody, první hradecká lajna si ale hned v úvodním střídání vzala dvougólové vedení zpět. Pět rychlých přihrávek vyšachovalo obranný blok Pražanů a Filip Nerad po skvělé akci uklidil míček k bližší tyči – 5:3.

Hradec brzká branka nakopla a po dvou minutách Východočeši udeřili znovu. Matyáš Velc projel hostující obranou jako nůž máslem a forhendovou kličkou dokonal svůj první hattrick po návratu pod Bílou věž. Při třígólovém představení ale hradecký kanonýr nekončil a v čase 46:07 se trefil počtvrté. Bleskovou akci hradecké přesilovkové formace zakončil střelou do prázdné a zaznamenal tak již 14. bod v třetím zápase za Hradec – 7:3.

Pražané se ještě pokusili zápas zdramatizovat a brzy snížili zásluhou Vojtěcha Petráně, který podruhé v zápase nekompromisně vymetl horní růžek branky. Stejný hráč navíc v 58. minutě zkompletoval hattrick při hře bez brankáře a stáhl vedení Východočechů na dvě branky – 7:5.

Domácí ale nezaháleli a 22 sekund před koncem ještě využili risku hostů při hře bez brankáře, když po skvělé práci Milana Suchardy skóroval podruhé v zápase Vít Heger. Ten měl nakonec poslední slovo a s kapitánskou páskou na paži tak dovedl Hradec v posledním domácím duelu roku k tříbodovému zisku.

Domácí tak ovládli mikulášskou bitvu a posunuli se v tabulce na deváté místo s jednobodovou ztrátou na osmé Štíry z Českých Budějovic. Další utkání čeká Hradec již tuto sobotu, když se od 19:00 střetnou ve Znojmě s pátým celkem soutěže.