Ženy A
včera

REVIEW | Úvodní semifinále pro Rtyni. Lvice budou odvracet konec sezony

Bouřlivá atmosféra, zběsilé tempo a kvalitní florbal z obou stran. Úvodní duel semifinálové série se musel divákům líbit. Vypjaté klání ovládla bojovným výkonem hostující Rtyně, která si po výhře 6:3 veze domů mečbol. Hradecké Lvice ovšem ukázaly, že se svým soupeřem dokážou hrát velmi vyrovnanou partii. Odveta východočeských celků se uskuteční již tuto neděli od 16:00, kdy se série přesouvá do Rtyně.

Hradecké Lvice vstoupily do utkání velmi aktivně a po třech minutách hry otevřely skóre. Karolína Šimková se dokázala skvěle zorientovat před brankou hostů a střelou k tyči rozpoutala euforii v zaplněné předměřické aréně – 1:0.

Hlasitých 225 diváků následně sledovalo velký obrat Rtyně. Ta nejprve sehrála famózní standardku a vyrovnala skóre, následně se vyhoupla do vedení gólem tři sekundy před první sirénou – 1:2.

Rtyně navíc přidala třetí branku na startu prostřední periody, Hradec měl ovšem brzy v rukávu odpověď. Forvardka Iva Čečotková překvapila všechny přítomné geniální střelou ze standardní situace, když ladným zakončením z úhlu vymetla pavučinky v levém horním rohu branky – 2:2.

Rtyně si vzala dvougólový náskok zpět po úspěšné přesilové hře na konci druhé třetiny. Výrazněji mohla odskočit při nabídnuté dvouminutové početní výhodě, hradecké Lvice ovšem těžkou chvíli ustály a následně udeřily. Adéla Kozlová si v 50. minutě našla prostor na střelu ze střední vzdálenosti a jedovatým projektilem vrátila Hradec do hry – 3:4.

Finiš utkání patřil hostujícímu týmu, který přidal dvě další branky a před vynikající diváckou kulisou si došel pro vítězství 6:3. Hradec tak bude odvracet konec sezony v neděli od 16:00 ve Rtyni, kde může opět počítat s pekelnou atmosférou. Lvice v této sezoně ovšem ani jednou venku neprohrály a rozhodně s tím nehodlají začínat. Držte jim v těžkém duelu palce!

Tomáš Faltejsek hodnotí úvodní semifinálový duel se Rtyní:

Vidím negativa i pozitiva. Soupeř má spoustu zkušených hráček, které jsou silné v soubojích jedna na jedna. Ve druhém zápase tyhle souboje musíme vyhrávat. Dostali jsme gól ze standardní situace, gól z přesilovky… Velká škoda, připravovali jsme se na to. K tomu dva nahozené balonky z vrchu. Musíme si to pohlídat. Pozitivní je, že jsme se prezentovali velmi dobrou hrou na balonku – byli jsme v tom lepší než soupeř. Ten nás ovšem předčil zkušenými individualitami. Musíme si to pohlídat, abychom sérii vrátili zpátky do Hradce a ještě mohli pomýšlet na finále.

ROZHOVOR – DOMÁCÍ:

ROZHOVOR – HOSTÉ:

Další­ články