Report ze zápasu
4. 2. 2024

REVIEW | VÝHRA S PLZNÍ ŽIVÍ ŠANCE NA ČTVRTFINÁLE

Hradečtí florbalisté potvrdili proti plzeňským Velbloudům roli favorita a zvítězili ve čtvrtém domácím utkání v řadě. Západočeši sice v polovině zápasu ztráceli na Hradec jedinou branku, Hradečtí poté ale skvěle odskočili a došli si pro poklidnou výhru 11:4. Tříbodový zisk tak posunul hradecký celek na sedmou příčku prvoligové tabulky. O přímý postup do čtvrtfinále se pokusí Východočeši zabojovat v posledních dvou duelech, doufat ale musí v zaváhání Chomutova.

Hradečtí od prvních minut kontrolovali balónek a aktivně se snažili prolomit hostující defenzivu, úvodní trefa ale přišla až v desáté minutě z rychlého protiútoku. Milan Sucharda na pravém mantinelu nabral rychlost a prudkou střelou k levé tyči poprvé překonal plzeňského brankáře – 1:0.

Na další branku si museli diváci počkat až do druhé třetiny, tentokrát se skóre měnilo při početní výhodě Západočechů. Při troufalém brejku Hradce propadli hned tři domácí hráči a plzeňský Václav Zábran přidal dvanáctý ligový zásah v sezoně – 1:1. Domácí se ale nečekaného vyrovnání nezalekli a téměř okamžitě si vzali vedení zpět. Milan Koubek si za brankou vyčkal na ideální příležitost nahrát a Marcel Lehký se prosadil i ve svém třetím představení za Hradec – 2:1.

Východočeši následně také napravili nepovedené oslabení a tentokrát při početní nevýhodě skórovali. Připravený Adam Hušek vyšachoval chytrou přihrávku dva plzeňské obránce a volný Filip Nerad poslal míček tvrdě k pravé tyči – 3:1. Velbloudi následně začali zlobit domácí obranu rychlými protiútoky a dlouho držel dvoubrankové vedení především výborně chytající Ondřej Bárta. Před polovinou zápasu už ale Plzeňští snížili, nekompromisní ranou pod břevno zdramatizoval zápas Jiří Winter – 3:2.

Hradecké družstvo ukázalo v druhé třetině zlepšenou produktivitu a před druhou sirénou odskočilo dotahujícím Velbloudům. Z minimální vzdálenosti nejprve zametl míček do branky Lukáš Gregor, povedenou standardku poté zakončil přízemní střelou Martin Krejčí, jenž tak navýšil vedení Hradce na 5:2.

Domácí tým pokračoval v aktivní hře i v třetí periodě a při početní výhodě v 48. minutě byl odměněn šestým zásahem v utkání. Milan Koubek těžil z dobré práce Daniela Škeříka a posunul míček na osu hřiště, kde kapitán Vít Heger gólově oslavil návrat do týmu – 6:2. Velbloudi dlouho nezaháleli a v čase 53:41 přišlo snížení z hole neobsazeného Michaela Brabce, který korigoval skóre na 6:3.

Plzeň se snažila dohnat třígólový deficit a pět minut před koncem zkusila zariskovat hrou bez brankáře. Hazard v šesti hráčích ale Západočechům nevyšel a v rychlém sledu se do odkryté branky trefil Daniel Škeřík, Adam Hušek a Milan Sucharda. Ani při hře s brankářem se už hostům ve finálních minutách nedařilo, během deseti sekund překonal gólmana Lukáš Gregor a Michal Rolín. Finální trefa zápasu přece jen přišla z plzeňské hole, na konečných 11:4 snížil Tomáš Němeček.

Hradečtí tak po vysoké výhře poskočili tabulkou na sedmou příčku, Velbloudi si naopak porážkou podepsali účast v play-down. Hradec má stále možnost přímého postupu do prvoligového čtvrtfinále, které by zaručovalo šesté místo. To momentálně okupuje Florbal Chomutov, na který Východočeši ztrácí dva body. Předposlední utkání základní části čeká Hradec v neděli v Českých Budějovicích. Základní část zakončí Hradečtí v sobotu 17. 2. od 18:00, když na domácí půdě přivítají FBC Letku.