Report ze zápasu
14. 11. 2023

REVIEW | VÝHRU S PLZNÍ ŘÍDIL OSTROSTŘELEC GREGOR

Forma hradeckých florbalistů v posledních týdnech graduje a potvrzením je i tříbodový zisk s předposlední Plzní po vítězství 5:3. Hradečtí měli od začátku navrch a kontrolovali utkání, zatímco Západočeši tahali za kratší konec a zmohli se maximálně na snížení stavu. Klíčovou figurou duelu se stal kanonýr Lukáš Gregor, který se trefil hned třikrát a dovedl svůj tým za výhrou. Hradec se tak vyhoupl na desáté místo tabulky a připsal si čtvrtou výhru z posledních šesti zápasů.

Hradečtí vstoupili do utkání aktivně a již v 3. minutě měl po přečíslení dvou na jednoho velkou šanci Milan Koubek, bleskovým přesunem ale zneškodnil jeho zakončení brankář Martin Bezděk. Z rychlých protiútoků hrozili také domácí, hradecká obrana ve spolupráci s Davidem Šimečkem ale nebezpečným střelám odolala.

Jediná branka první periody tak padla v čase 09:01, když si Daniel Škeřík vyměnil krosovými nahrávkami balónek s Adamem Huškem a perfektně vymetl pavučinky v levém horním rohu branky – 0:1.

Další exkluzivní zakončení našlo cestu do sítě až ve druhé třetině při hře čtyři na čtyři. Lukáš Gregor si elegantně zpracoval míček u mantinelu, povedenou kličkou se vytočil na střed hřiště a prudkou střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci.

Hradečtí následně kontrolovali hru a zasypali domácí obranu řadou střel, překonat gólmana se povedlo opět pouze hradeckému ostrostřelci. Lukáš Gregor si ze standardky nabral míček na hokejku a laserově přesnou ranou o břevno přidal svou čtrnáctou branku v sezoně – 3:0.

Dobře vyvíjející se zápas zkomplikovalo Hradci ve třetí třetině zbytečné vyloučení, které Plzeňští okamžitě ztrestali. Střela z osy hřiště se sice mezi tři tyče nevešla, nepříjemný odraz od mantinelu ale vrátil míček před branku, kde hbitě zareagoval Michael Brabec a snížil na rozdíl dvou branek – 1:3.

Hradečtí mohli velmi rychle odpovědět z nabídnuté početní výhody, tříbrankový náskok si ale vzali zpět až při hře v plném počtu. Vítek Ryba zvedl při rozehrávce hlavu a skákavou přihrávkou z vlastní poloviny našel před brankou absolutně neobsazeného Lukáše Gregora, který si počínal mazácky a v čase 49:39 dokonal svůj hattrick.

Divoká třetí třetina nabídla divákům další zvrat, když nejprve nebyl Hradeckým uznán gól a hned dvakrát v rychlém sledu byli Východočeši vyloučeni. Plzeňští se při početní výhodě pěti proti třem nemýlili a Matěj Šebek milimetrovou střelou na přední tyč zdramatizoval průběh zápasu.

Pět minut před koncem navíc hostující obrana zaspala a po přesné nahrávce Vojtěcha Kúna dostal domácí na dosah jediné branky Matěj Čelakovský. Ten mohl o minutu později také srovnat stav zápasu, při přečíslení dvou na jednoho ale trestuhodně minul branku Šimečka.

Domácí si vzali timeout ve snaze dorovnat skóre utkání, oddechový čas ale spíše pomohl Východočechům. Pojišťující gól Hradce přidal dvě minuty před koncem kapitán Vítek Heger po vytočení zpoza branky a zpečetil tak osud zápasu.

Hradečtí se díky tříbodovému zisku vyhoupli na desáté místo tabulky a z posledních šesti zápasů zvítězili již počtvrté. Dobrou formu budou chtít potvrdit i ve víkendovém dvojzápase s Českými Budějovicemi a Chomutovem. Budějovické Štíry vyzvou Hradečtí v pátek od 14:00 v Třebši, domácí duel s Chomutovem odstartuje v neděli od 17:00.