Report ze zápasu
10. 12. 2023

REVIEW | ZVLÁDNUTÝ INFARKTOVÝ KONEC PODTRHL HRADECKOU VÝHRU

Hradec v rámci 18. kola prvoligové soutěže zavítal až do Znojma, které je v prvním vzájemném střetnutí porazilo 9:3. Sobotní klání však dlouhou dobu bylo hlavně velkou bitvou brankářů, díky kterým za prvních 45 minut padly pouhé dvě branky. Hradečtí přesvědčivým výkonem drželi až do poslední minuty jednogólové vedení, domácí však 53 sekund před koncem srovnali a drama bylo na světě. V šíleném závěru ale ještě Hradec stihl skórovat zásluhou Lukáše Gregora a mohl se radovat z konečné výhry 5:3

Obě družstva začala utkání opatrně a větší šance přicházely hlavně z brejkových situací, gólmani na obou stranách však své týmy podrželi. Míček si našel cestu do sítě v první třetině pouze jednou a na svědomí to měl znojemský Petr Mašek, jenž v čase 14:02 propálil blok a překvapil Jurca střelou na přední tyč – 1:0.

Hradečtí v druhé třetině našli svůj rytmus a zlepšili přesnost svých střel, což nevyhnutelně vedlo k zaslouženému vyrovnání. Matyáš Velc měl po přihrávce Tomáše Dleska dostatek prostoru na střelu a bombou pod břevno potvrdil svou střeleckou fazónu – 1:1.

Hradečtí po zbytek třetiny pokračovali v aktivitě, zatímco Znojmo hrozilo především z protiútoků. V brance ale čarovali jak hradecký Tomáš Jurco, tak znojemský Adam Lysák, kteří už další míček za svá záda v druhé části nepustili a zaslouženě si na konci zápasu odnesli ceny pro hráče utkání.

Před poslední částí přišel na tribuny hlasitý znojemský kotel z hokejového utkání a atmosféra v hale značně zhoustla. Byli to ale hradečtí florbalisté, kteří ve 46. minutě udeřili a vzali si vedení na svou stranu. Ondřej Fous šikovně vystihnul rozehrávku domácích, prokličkoval se přes dva hráče a vybídnul ke skórování Jana Kourka, který se střelou na přední tyč nemýlil – 1:2.

Vedení Východočechům ale vydrželo necelé dvě hrací minuty, než Martin Vavřina po přehrání hradeckého presu zavěsil nekompromisně míček pod horní tyč – 2:2.

Hradečtí se po inkasované brance rychle oklepali, trápení v koncovce hostů ale dlouho drželo nerozhodný stav. To se změnilo až v čase 53:41, když Hradec při první přesilové hře zápasu dostal míček k Matyáši Velcovi, který si střelou do levé šibenice zapsal již devátou trefu po návratu pod Bílou věž – 2:3.

Východočeši i v posledních minutách zápasu mačkali znojemskou obranu, pojišťovací branka ale ne a ne přijít. Domácí si tak minutu před koncem vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Této početní výhody využili v čase 59:07, když Jan Novák doklepnul míček odražený z výstroje brankáře a infarktově srovnal skóre utkání – 3:3.

Domácí ale neměli v zápase poslední slovo a ještě před finální sirénou přišel poslední zvrat. Druhá hradecká formace vybojovala míček na vlastní polovině a vyslala do přečíslení Matyáše Velce, který nahrál na zadní tyč Lukáši Gregorovi, který 11 sekund před koncem zavěsil bekhendovou ránu pod břevno a překlopil vedení zpět na stranu hostů – 3:4.

Hradečtí ještě stihli po buly získat balónek a pojišťovací gól vteřinu před koncem vstřelil do prázdné branky Milan Koubek, jenž tak podtrhnul hradecké vítězství 3:5.

Hradečtí si tak v předposledním utkání roku připsali 3 body a posunuli se na osmé místo prvoligové tabulky. Rok 2023 Východočeši uzavřou již příští neděli, když při venkovním utkání od 17:00 vyzvou desátý Hattrick Brno.