A tým
23. 2. 2024

ROZHOVOR | Milan Koubek a Lukáš Gregor před play-off

Hradecký florbal zapsal obrovský úspěch, když se hned v první prvoligové sezóně umístil na 5. místě po základní části, čímž si svěřenci Tomáše Pokorného zajistili přímý postup do čtvrtfinále play-off. Obdivuhodný individuální úspěch zaznamenali Milan Koubek, který v základní části přispěl 43 kanadskými body, což ho zařadilo na celkové 5. místo v kanadském bodování a Lukáš Gregor, hradecký sniper, jehož 28 střel skončilo v síti soupeřů, čímž si zasloužil 4. místo v tabulce střelců.

Jak zatím hodnotíte první hradeckou sezónu v 1. lize?

Milan Koubek: Myslím, že pro nás jako nováčka v 1.lize velký úspěch! Je na čem stavět a jsem rád, že jsme ukázali, že se s námi musí počítat !
Lukáš Gregor: Pro klub si myslím, že je určitě celkové umístění po základní části úspěch. Po letních úspěších v poháru nám start soutěže nevyšel úplně dle představ, nicméně jsme se z toho dokázali poměrně rychle oklepat, aklimatizovat se na první ligu a pak už jsme podávali vcelku konstantní výkony.

Rozjezd sezóny nebyl úplně ideální, čekali jste vůbec od základní části tak skvělé umístění?

Milan Koubek: Myslím, že kdyby se nás někdo zeptal na začátku listopad, kde budeme po konci základní části, nikdo by asi nezmínil umístnění v top 6. Jsem ale velmi pyšný na tento tým, který během sezóny udělal obrovský posun. Zároveň jsem rád, že během sezony přišel Maty Velc a pomohl nám nastartovat výkon. Přece jenom forma z posledních 15 zápasů mluví za vše!
Lukáš Gregor: Mým osobním cílem bylo určitě play-off, věděl jsem, že tým má určitý potenciál vzhledem ke složení kádru a jsem rád, že se ho povedlo v základní části naplnit. Věděl jsem, že 1.liga je každý rok velmi vyrovnaná a kdokoliv může porazit kdykoliv každého, což se i ukázalo. Škoda některých zbytečně ztracených zápasů, převážně z první poloviny sezóny, ale v play-off se jede od nuly a máme šanci na reparát.

Vybojovali jste 5. místo v základní části, nyní čekáte na soupeře do čtvrtfinále. Co od této série čekáte?

Milan Koubek: Je obecně známo, že play-off je úplně jiná soutěž! Hlavní část sezony začíná až příští sobotu a věřím, že se bude na co dívat. Od všech soupeřů z top 4 očekávám fyzický florbal plný soubojů.
Lukáš Gregor: Na play-off se velice těším, zápasy mají úplně jiný náboj. Budou velmi bojovné a vyhrocené, spoustu potyček a minisoubojů a budou rozhodovat maličkosti. Určitě nebude padat mnoho branek do plné obrany a budou rozhodovat nestandardní situace, jako jsou přesilovky, oslabení a přečíslení. Cíl do těchto sérií zůstává stejný, který jsem zmiňoval v předsezónním rozhovoru, a to vyhrát poslední zápas sezóny.

Nejlepší tři celky si soupeře do čtvrtfinále vybírají. Koho byste si do těchto bojů přáli?

Milan Koubek: Nějaké volby určitě jsou, ale to nebudu prozrazovat (smích). Myslím, že v rozpoložení ve kterém se nacházíme jsme schopni hrát s kýmkoliv. Věříme si na všechny! Přeci jenom pokud chceme uspět, musíme vyhrát s každým.
Lukáš Gregor: V sezóně jsme dokázali odehrát dobré zápasy se všemi potencionálními soupeři a také je porazit. Výběr tedy nechám na nich a jsem sám zvědav, kdo si na nás bude do vyřazovací fáze věřit. My se určitě kvalitně připravíme na každého a budeme chtít zvítězit.

Tento víkend máte herní volno, čeká vás nějaký speciální program?

Milan Koubek: Čeká nás soustředění, kde budeme pilovat určité věci do play-off. Je potřeba se před play-off i pořádně stmelit, takže očekávám i nějaký závěrečný teambulding.
Lukáš Gregor: O víkendu nás čeká soustředění, kde budeme určitě pracovat na zkvalitnění obranné fáze a také na již výše zmíněných nestandardních situacích, které budou zápasy v play-off rozhodovat. Součastí bude také video příprava na potencionální soupeře a vypíchnutí jejich slabých stránek, které budeme chtít v sérii využívat. Víkend bude pojmut také teambuildingovou formou, takže věřím, že se nám povede tým perfektně stmelit a naladit na klíčovou fázi sezóny.

Vraťme se ještě k základní části a vašim individuálním výsledkům. Co říkáte na váš výkon?

Milan Koubek: Před sezónou jsem si nastavil určité cíle, které se nakonec povedlo i splnit. Zároveň si ale myslím, že jsem bodově týmu mohl přispět více a s několika zápasy nejsem spokojen. Věřím, že v play-off budu větším přínosem!
Lukáš Gregor: Mým osobním a očekávaným cílem před sezónou bylo, jednoznačně pomoct týmu především gólově, což se částečně povedlo, ale určitě to nebylo ve všech utkáních optimální a těch gólu mělo být v konečném součtu mnohem víc. Nicméně to stačilo na postup do play-off a teď bude potřeba vše vyladit na tato utkání, kde bude možné nepovedené zápasy ze základní části odčinit.

Milan Koubek: Na závěr bych chtěl pozvat naše ultras na nadcházející zápasy play-off. Myslím, že každý hráč v týmu poznal, že bez nich na tribuně to není úplně ono!

Hradecký tým k prvním zápasům vyjede na půdu soupeře, a to příští víkend, tedy 2. a 3.3. Třetí zápas čtvrtfinálové série nás čeká 9.3. od 17:00 v Třebši! Případný čtvrtý zápas se odehraje 10.3., těž od 17:00! Na protivníka do čtvrtfinále si ovšem musíme počkat do středy 28. 2., kdy je na programu výběr soupeřů.

Další­ články