Report ze zápasu
3. 3. 2024

REVIEW | PRVNÍ ČTVRTFINÁLOVÝ BOD MÍŘÍ DO OTROKOVIC

1. kolo / sobota 2.3.2024, 18:00 / SH Štěrkoviště Otrokovice
PANTHERS OTROKOVICE
4:3
0:0, 3:0, 1:3
FbC Hradec Králové

Hradečtí vstoupili do utkání opatrně a stejně jako Otrokovičtí cítili tíhu okamžiku. Výsledkem byla poklidnější první třetina bez zbytečných risků, ve které oba týmy vystřelily mezi tři tyče dohromady sedmkrát.

Konzervativnější přístup pokračoval i na začátku druhé třetiny, po chybě Východočechů v rozehrávce se už ale skóre měnilo. Bekhendové shození Vojtěcha Noska vystihl nejlepší otrokovický kanonýr Ladislav Gál a z bezprostřední vzdálenosti nekompromisně zavěsil míček pod horní tyčku – 1:0.

Inkasovaná branka odstartovala nepovedenou šestiminutovku hradeckého týmu, jež dost možná stála Východočechy první čtvrtfinálový zápas. Po necelých dvou minutách totiž Lukáš Kubíček šikovně vyvezl míček z vlastního rohu a geniálně naservíroval před prázdnou branku Jiřímu Kokešovi, jenž se v ideální pozici nemýlil – 2:0.

Na začátku 31. minuty byla Hradeckým nabídnuta možnost odpovědět z přesilové hry, sebevědomé Otrokovice ale udeřily také v oslabení. Lukáš Kubíček další exkluzivní přihrávkou našel odskočeného Vlastimila Červenku, který střelou z první překonal bezmocného Davida Šimečka v hradecké svatyni – 3:0.

Zaskočený Hradec navíc hned z následného útoku mohl inkasovat počtvrté, Martin Ležatka ale v samostatném úniku rozezvučil pouze tyčku. Hradečtí si ve zbytku třetiny dokázali vytvořit kvalitní střelecké příležitosti, v koncovce se ale hosté trápili a za čtyřicet hracích minut prověřili Adama Kohúta pouze v sedmi případech.

Hradečtí výrazně zlepšili herní projev ve třetí třetině a také díky celoplošnému napadání ovládali míček po většinu finální dvacetiminutovky. Dlouho ale hostující ofenziva nemohla najít recept na pevnou otrokovickou obranu v čele s brankářem Adamem Kohútem, jež v zápase ubránila hned pět početních výhod.

Střelecké trápení hradeckého útoku nakonec vysvobodila až pohledná souhra bratrů Hegerových z 56. minuty. Rozběhnutý Štěpán Heger si počkal na dokonalou příležitost na shození míčku na osu hřiště, kam si ukázkově odskočil Vít Heger, který překvapivě procpal balónek k přední tyči a stal se historicky prvním střelcem Hradce ve vyřazovací části 1. ligy mužů – 3:1.

Východočeši si vzali v klíčovém momentu oddechový čas a necelé tři minuty před koncem se odhodlali k risku v podobě hry bez brankáře. Ten se hradeckému týmu vyplatil téměř okamžitě, když se hradecký kapitán Vít Heger opřel do odraženého míčku a vymetl pavučinky v levém horním rohu branky – 3:2.

Namotivovaný Hradec pokračoval ve hře v šesti hráčích a pečlivě čekal na ideální příležitost k vyrovnání. Při velkém hradeckém tlaku ukázal v čase 59:10 skvělý přehled Milan Koubek, který narýsoval perfektní kolmici na Adama Huška, jenž bleskovou přízemní střelou infarktově vyrovnal skóre utkání – 3:3.

Otrokovičtí ovšem následně zvítězili na buly a okamžitě zamířili směrem do útočné třetiny. Hradečtí v jednom okamžiku získali dočasně balónek a rázem zapomněli na zadní vrátka, což Panteři nemilosrdně potrestali. Po šťastném odrazu se k míčku dostal otrokovický kapitán Ladislav Gál, jenž chytře posunul balónek na lépe postaveného Lukáše Kubíčka. Domácí hráč utkání se s ničím nepáral a bleskurychlou ranou k přední tyči přisoudil Otrokovicím první výhru čtvrtfinálové série.

Hradečtí se pokusí o odvetu již v tuto neděli od 16:00 v Otrokovicích, třetí a případně čtvrtý zápas se odehraje již následující víkend na hradecké palubovce. Pokud by žádný tým do té doby nezaznamenal tři vítězství, série se vrátí zpátky do otrokovického Štěrkoviště.

MATCH CENTER

SESTŘIH

Další­ články